Glocal Camp Modena'da

CivicWise ağının düzenlediği buluşma Glocal Camp, ağın yapısını ve metodolojisini yeniden tartışmaya açarak gözden geçirmeyi hedefliyor. Periyodik olarak düzenlenen buluşmanın beşincisi 1-10 Mart tarihleri arasında Modena’da gerçekleşecek.

Göçebe buluşmanın amacı, projeler yoluyla kazanılan bilgi, tecrübe ve pratikleri teşvik etmenin yanı sıra, yerel topluluklarla etkileşimi artırmak ve ev sahibi bölgedeki alanları ve katılımcı projelerini yeniden etkinleştirmek.

İtalya’da gerçekleşecek ilk kamp olan Glocal Modena, mevcut çalışmaları aktif hale getirmek, sürdürmek, Modena bölgesinde yeni projeler ve işbirlikleri başlatmak için bir fırsat olarak görülüyor.

Kamp, Modena'nın batısında, Villaggio Artigiano semtinde bulunan eski bir mekanik atölyesi, günümüzde ise Amigdala ve Archivio Architetto Cesare Leonardi Derneği tarafından yönetilen disiplinlerarası bir merkez olan OvestLab'da gerçekleşecek.

Sanat disiplinleri, zanaatkarlar ve vatandaşların katılımını birbirine bağlayan bir düğüm noktası hareket eden OvestLab'ın temel amacı ise, bir sivil fabrikanın değerlerini teşvik etmek ve yereli yeniden etkinleştirme konusundaki uygulamaların, fikirlerin paylaşılabileceği bir alan yaratarak kolektif zekayı ve sivil inovasyonu desteklemek.

Glocal Camp hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için; https://modena.glocal.camp/
10 gün sürecek olan kamp programını detaylı incelemek için; https://modena.glocal.camp/program/ bağlantılarını ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL