Londra Mimarlık Festivali kapsamında 4 Haziran Salı günü saat 17:30’da Turkish Trade Center’ın Londra merkezinde gerçekleşecek olan Sınır Açık / Open Boundary, mimarlık ve tasarımın güncel etkileşimleri üzerine açık bir tartışma alanı sunuyor. MeMAlondon tarafından organize edilen etkinliğin konuşmacıları arasında IN-BETWEEN Tasarım Platformu kurucu ortağı Dilek Öztürk; Salon Architects kurucusu Alper Derinboğaz; akademisyen Zeynep Aydemir ve MeMAlondon’ın kurucusu Mert Eyiler bulunuyor.

Sınır Açık / Open Boundary, Göbeklitepe’den referansla mimarlığın sıfır noktası ve gelecekteki mimarlık ve tasarım yapma biçimlerimizin sınırlar ile bağlantısı üzerine bir yuvarlak masa tartışması formatında gerçekleşecek. Sınır, limit, çeper, açıklık gibi durumların çeşitlemelerinin mimarlık bağlamında tartışılacağı Sınır Açık / Open Boundary; açık sınırların günümüz kentlerinde yaratacağı etkileşimleri ve bu etkileşimlerin globaldeki potansiyelleri üzerine odaklanıyor.

Moderatörlüğünü MEF Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Zeynep Aydemir'in üstlendiği konuşmada Dilek Öztürk tasarımın “yumuşatıcı bir güç” olduğu günümüz toplumunda tasarım üzerinden değer yaratmayı ve üretim endüstrisin potansiyelini kullanarak global tasarım markası oluşturma modellerini IN-BETWEEN’in metolodojileri ve platformun kürate ettiği tasarım projeleri üzerinden anlatacak. Alper Derinboğaz, Kaunas’taki Bilim Adası projesi vesilesiyle mimarlığın sıfır noktası ile bugün mimarlık üzerinden olası gelecek senaryoları arasında kurabilecek bağlantılara değinecek. Mert Eyiler özellikle Londra’da pratik ettiği işleri üzerinden sınırlar olmayan bir tasarım dili üzerine konuşacak.

Etkinlik dili İngilizce’dir. Herkesin katılımına açık, ücretsiz etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.