17 Mayıs- 13 Haziran 2019 tarihleri arasında, mimar ve fotoğrafçı Sena Özfiliz’in “Spor Mekanları: Bir Spor Seyyahının Görsel Günlüğü” başlıklı fotoğraf sergisi, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi iş birliği ile açılıyor.

20 yılı aşkın bir süredir geniş bir coğrafyada spor alanlarının izini süren fotoğrafçı, kentsel ölçekte ya da bireysel olarak deneyimlenen bu alanların kent ve kentliyle ilişkisini mercek altına alıyor. Gözlemlerinde spor, oyun ve yarışmanın günlük hayatlarımızda artan rolüne dikkat çeken fotoğrafçı, izleyicileri, büyük etkinlikler için inşa edilmiş dünyanın en görkemli spor yapılarından, beklenmedik ve ilgi çekici yerlerde karşımıza çıkan spor mekanlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Açılışı 17 Mayıs günü gerçekleştirilecek olan sergi, 13 Haziran gününe kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu’nda görülebilecek. Ayrıca sergi kapsamında Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından Türkiye ve İstanbul’daki spor mekanlarını tartışmaya açmayı amaçlayan bir panel de düzenlenecek.

Spor mekanlarında da kullanılan keçe esaslı akustik yalıtım malzemesini geliştiren Feltbi firması da sergiye katkı vermektedir.

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.