Mimari, tasarım ve sanat odaklı platform The Circle, ilki 2-3 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan ve her üç ayda bir tekrar edilmesi planlanan sürdürülebilirlik temalı yeni bir etkinlik dizisine başlıyor. “Sürdürülebilir Tasarım Günleri” sürdürülebilir tasarım konusunda düşünen ve üreten tasarımcıların ve sanatçıların işlerine yer verecek bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Sürdürülebilir Tasarım Günleri’nin ilki The Circle’da 2-3 Şubat tarihlerinde 10:30 – 18:30 süresince Aslı Jackson, Beril Taşoğlu, Birnur Temel (MILKist), Defne Samman, Esin Sözer Kalender, Gülnar Ocakdan (Save the Flowers), Gülnur Özdağlar (Tertium Non Data), Nilüfer Kozikoğlu (Urban Atölye), Pınar Akkurt (Pınarita) ve Yiğit Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleşecek. Ürünlerin sergi ve satışının yanı sıra sürdürülebilirliği temel olan atölye ve konuşmaların da gerçekleşeceği tasarım günlerine dahil edilecek ürünlerin öncelikli seçim kriterleri doğada yok olabilen, yenilenebilir ya da geri dönüştürülebilir malzeme kullanımını içermesi.

Doğal kaynaklardan maksimum derecede yararlanılmasını ve atıkların minimumda olmasını önemseyen The Circle, gerçekleşecek bu etkinliklerle enerji tüketiminin en aza indirilmesi ve enerjinin etkin bir şekilde kullanılması konularına dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Program:
2 Şubat Cumartesi
10:30 Açılış
13:30-16:30 Aslı Jackson Atölye: Çocuklar için Gardrobe Surgery
17:00-18:00 Nilüfer Kozikoğlu Konuşması: Cycle or Circle (Döngü ya da Daire)
18:30 Kapanış

3 Şubat Pazar
10:30 Açılış
13:30-16:30 Birnur Temel (Milkist) / Doğal Boya Atölyesi
17:00-18:00 Pınar Akkurt Konuşması / Bir İleri Bir Geri: Dönüşüm Meselesi
18:30 Kapanış