Addo Furniture'dan Yeni Tasarımlar

Ofis mobilyaları sektöründe özgün ve modern koleksiyonlar geliştiren Addo Furniture, yeni nesil ofis dinamiklerini yansıtan özel tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Tasarımın hayatın her alanında önem kazanmasından yola çıkarak çalışma hayatına özel ürünler geliştiren Addo Furniture, tasarımdaki gücünü yeni koleksiyonuyla bir kez daha ortaya koyuyor.

NEL
Addo Furniture’ın tasarım ve konsept danışmanı Sezgin Aksu imzası taşıyan NEL (New Executive Line), masif ahşap, mermer ve deriyi buluşturan bir tasarım ve işçilik ile ortaya çıkıyor. Sezgin Aksu, NEL’i tasarlarken farklı malzemeleri bir arada kullanma fikrinin ön planda olduğunu söylüyor. Değişik masif ahşap ve mermer tipleri, pirinç ve farklı deriler olmak üzere kullanılacak malzemelere karar verdikten sonra “malzemelere saygı göstererek tasarım” yapma aşamasına gelindiğini anlatıyor. Yumuşak ve geometrik formlarıyla dikkat çeken NEL'i Sezgin Aksu, tek bir masa yaratmak yerine kullanıcıya malzeme ve biçim seçme hakkı sunan, kombinasyon olarak farklı malzeme ve ölçülerin kullanılabileceği, özgür, farklı ve özel bir tasarım olarak ifade ediyor.

SLIM
Yine Sezgin Aksu tasarımı ile hayata geçirilen Slim, ince ve keskin hatlarıyla yönetici odalarında net bir duruş sergiliyor. Sezgin Aksu, Slim’in tasarım felsefesini “Tasarıma formun içinde saklı, konstrüksiyonu göstermeyen bir üçgenle başladık. Üçgenin geometrik formu çok sert. Yanları çok ince bitiyor ve bu sisteme ismini veriyor. Amacımız kaliteli malzeme kullanarak zarif ve sert duran bir sistem yaratmaktı. Bunu değişik konstrüksiyon gerektiren yerlerde kullanılan üçgenle sağladık.” şeklinde anlatıyor.

PIAZZA
Her kentin kendine özgü meydanı olmasından yola çıkarak tasarlanan oturma sistemi Piazza, Addo’nun en çok ilgi gören yeni tasarımlarından biri. Sezgin Aksu, Piazza’yı esnek kullanımlı, işlevsel ve eğlenceli olarak tanımlıyor. Esnek ve her ortama farklı şekillerde uyarlanabilen Piazza, 45 derece açılı yastıklara, renk seçeneklerine ve kolay birleştirilebilen bir konstrüksiyona sahip. Ürün bu sayede havaalanları, otel lobileri, hastaneler, AVM'ler, ofisler gibi farklı mekanlarda tercih ediliyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL