Amed Kentsel Araştırma Atölyeleri 2: Belgeleme, Koruma, İnşa: Barınma, Miras, Ekoloji

TMMOB Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi ve Başka Bir Atölye birlikteliğinde Diyarbakır'da başlatılan kentsel araştırma atölyeleri dizisi devam ediyor. İlki 23-24 Mart 2019 tarihinde Diyarbakır'da düzenlenen "Hareket Halinde Yürürçizer Atölyesi" Ahmet Doğu İpek'in de yaratıcı üretim sürecini paylaştığı bir buluşma ile Loading ev sahipliğinde gerçekleşti.

Dizinin ikinci etkinliği ise mimari belgeleme, koruma, müzeleştirme ve yeniden inşa süreçlerini Diyarbakır özelinde tartışmaya açmayı hedeflerek 6-7 Nisan tarihlerinde Diyarbakır Evi ve Loading ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Etkinliğin öncelikli amacı, Diyarbakırlı ve bölgeli mimar, tasarımcı, araştırmacılar ve öğrencilerle birlikte, 1-10 Temmuz 2019'da Amed Kent Atölyesi olarak Diyarbakır'da düzenlenecek ve Diyarbakır'dan doğru kentsel araştırma yöntemlerinin araştırılmasını hedeflendiği yaz okulu için çerçeve çizmek olacak. Buluşmada Mehmet Atlı, Pınar Aykaç, Eray Çaylı, Ali Kemal Çınar, Gül Köksal, Emre Özyetiş ve Merve Zelal Taştan araştırmalarını ve akademik/yaratıcı üretim süreçlerini katılımcılarla paylaşacak.

6-7 Nisan etkinliğine dair detaylı bilgi ve atölye takvimi için: amedkentatolyesi.org/atolye-programi/

Tüm süreci takip etmek için: amedkentatolyesi.org

Etiketler: