ArchIST Awards For Interior Design İçin Başvurular Açıldı

ArchIST Awards for Interior Design yarışması, Türkiye’de mekan tasarımı yapan mimar ve iç mimarların uluslararası düzeyde başarılı işlerini ödüllendirmeyi ve sektöre hareketlilik getirerek bu coğrafyanın zeki, güçlü ve yaratıcı isimlerinin önünü açmayı hedefliyor.

İlk yılında iç mimarlık projelerini kapsayan ArchIST'in teması “Kent Yaşamı ve Kültür Disiplinleri” olarak belirlendi. Ülke genelinde profesyonellere açık olan ve tamamlanmış işlerin yarışacağı 5 kategoriden 5 kazanan proje seçilecek. Bu kategoriler; Yaşam Alanı, Çalışma Alanı, Alışveriş Alanları, Ticari Konaklama Alanları, Eğitim ve Kültür Alanları. Özel ödüllerin yanında, kazanan mimari ofislerle Londra Tasarım Haftası’na bir gezi düzenlenecek.

Son başvuru tarihi 15 Şubat 2018 olan yarışmaya bu adresten başvurabilirsiniz. Yarışmanın gala gecesi ve ödül töreni ise 30 Mart 2018'de Swissotel The Bosphorus'da gerçekleşecek.

ArchIST Awards for Interior Design’ın tamamlayıcısı olarak ayrıca özel bir sergi hazırlanıyor. Sektörde 15 yıl ve üzeri deneyimi olan davetli mimar ve iç mimarlar, son 3 yılda tamamladıkları birer iç mimari proje ile dijital sergiye katılacaklar. ArchIST Selection sergisi 29-30 Mart’ta Swissotel’de düzenlenecek Mimarsiv Selection 2018 süresince gezilebilecek.

ArchIST Awards for Interior Design jürisi tasarımcı Aziz Sarıyer, tasarımcı Ayşe Birsel, mimar Mustafa Toner, iç mimar Cem Kocacıklıoğlu, mimar Seyhan Özdemir, iç mimar Hakan Ezer, Prof. Meltem Eti Proto ve mimari fotoğrafçı Ali Bekman'dan oluşuyor.

ArchIST Awards for Interior Design organizasyon komitesi ise şu isimlerden oluşuyor; Ali Doruk (Net Mimarlık-kurucu), Aslı Sekmen (Mimarsiv-kurucu ortak), Bülent Ayberk (Akademisyen-İç Mimarlar Odası İst. Şb. Bşk.), Dicle Aslan (Net Mimarlık-proje mimarı), Görkem Volkan (GVDS kurucu), Hakan Sekmen (Sekmen+Partners-kurucu), İlkay Öngün (Mimarsiv-kurucu ortak) ve Jale Kulin (Jale Kulin İç Mimarlık-kurucu).

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: