AURA-İstanbul 2018 Bahar Dönemi Sertifika Programı Başvuruları Açıldı

AURA-İstanbul Bahar Dönemi Sertifika Programı için başvurular açıldı. 26 Şubat 2018 tarihinde başlayacak ve 15 hafta boyunca devam edecek olan programa son başvuru tarihi ise 11 Şubat.

Katılımcıların mimarlık ve kentsel tasarım alanlarında, yapılı çevre üzerinden hem sosyal, politik, hem de ekolojik bağlamları anlamalarına, eşzamanlı olarak tasarım, temsil ve uygulama teknolojileri konularında kavramsal ve teknik yeterlilik düzeylerini geliştirmelerine yardımcı olması hedefleniyor.

Programın omurgasını oluşturan Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu’nda, katılımcılar kendi ilgi alanı ve deneyimleri doğrultusunda İstanbul’a ilişkin proje ve araştırma konusu belirleyecek ve stüdyo danışmanları ile çalışmalarını geliştirme fırsatı bulacaklar.

Hazırlanan içerik, AURA bünyesinde yapılan çalışmaları destekleyecek tarihsel-kuramsal, ayrıca teknik yönteme ilişkin seminer dizilerine, disiplinler arası nitelikte tartışma ve buluşma ortamı sağlayan Cumartesi Aurası konferanslarına, kolektif düşünme ve üretime yönelik atölyelere, belirtilen konuları destekleyici gezilere katılma olanağı sunuyor. Katılımcılardan ise programın dinamik yapısına uyum sağlamaları ve tüm dönemde tam zamanlı yer almaları bekleniyor.

Kendilerine daha derin bir boyut katmak isteyen genç meslek insanları arasında beğeni kazanan AURA-İstanbul katılımcılarından belirli bir süre daha katkı payı alınmıyor. Dönem sonunda, Akademi, sertifika programını başarı ile tamamlayan mezunlarına önde gelen mimarlık ofislerinde 3 ay çalışma olanağı sunuyor.

Başvuru hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL