AURA Yaz Akademisi “İstanbul: Geçmiş, Bugün, Gelecek” İçin Başvurular Devam Ediyor

AURA İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi, uluslarlararası atölye ortamında İstanbul'un kentsel dinamiklerini keşfe davet ediyor.

16 Temmuz-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenecek AURA Yaz Akademisi "İstanbul: Geçmiş, Bugün, Gelecek" teması ile İstanbul'un mimari ve kentsel gelişimine odaklanan seminerlere, alan çalışmalarına, disiplinler arası atölye üretimlerine ve gezilere katılma fırsatı sunuyor.

Eğitim dilinin İngilizce olacağı programa mimarlık, şehir planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı bölümlerinin uzantısında lisans ya da yüksek lisans seviyesinde eğitim alan öğrenci ve mezunların başvuruları devam ediyor. Üniversite öğrencileri için staj imkanı sağlayan Yaz Akademisi, bir aylık çalışma sonrasında atölye üretimlerini sergiye dönüştürecek.

Alanında uzman akademisyen ve meslek profesyonelleri eşliğinde düzenlenecek AURA Yaz Akademisi'nin dört haftalık programı üç tema etrafında şekilleniyor:

Geçmiş (16-20 Temmuz): Prehistorik dönemden başlayarak Roma, Bizans ve Osmanlı kültürlerinin İstanbul'un tarihsel perspektifini ele alan seminerler ve kültürel miras alanlarına rehberli geziler düzenlenecek.

Bugün (23-27 Temmuz): İstanbul'un karmaşık kentsel yapısı, yakın tarihteki mimari ve kentsel ölçekli gelişmeler ile birlikte ele alınacak, şehrin güncel meselelerine odaklanılacak.

Gelecek (30 Temmuz-10 Ağustos): İstanbul'un geleceğini hayal den atölye çalışmaları düzenlenip, kentin modern ve çağdaş mimari yapılarına, yapıları tasarlayan mimarlar eşliğinde birebir etkileşim imkanı veren geziler gerçekleştirilecek. Finalde, kolektif atölye çalışmalarına ve sunumlara yer verilecek.

AURA Yaz Akademisi için son başvuru tarihi 10 Haziran 2018. Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: