Bandırma Tasarım Parkı Yarışması Sonuçlandı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bandırma Tasarım Parkı Yarışması’nda dereceye giren projeler açıklandı. 27 ülkeden toplam 125 projenin katıldığı yarışmada kazanan proje ise Zuhal Kol, Carlos Zarco Sanz, Jose Luis Hidalgo, Meliz Akyol’dan oluşan ekibe ait. Odile Decq, Louis Becker, Prof. Martin Rein-Cano, Prof. Dr. Celal Abdi Güzer ve Prof. Guenther Vogt gibi isimlerden oluşan jüri, yapılan açıklamaya göre, projeyi; Tasarım Enstitüsü için geliştirdikleri yenilikçi yaklaşım, şehirle kurulan ilişki, tarihi mirasa ve mevcut yeşil dokuya gösterilen hassasiyet ve gelecekte şehir merkezinde olabilecek dönüşümlere uyum sağlayacak bir plan geliştirmesi gibi özelliklerinden dolayı birinci seçti.

Dereceye giren ilk üç ekibin katılacağı ödül töreni, 15 Mart’ta Cannes’da düzenlenecek olan MIPIM’de gerçekleştirilecek. Jüri raporunun resmi sitede yakın bir zamanda yayınlanması beklenirken, daha önce 26 Mart olarak açıklanan kolokyum tarihi ise daha sonra açıklanmak üzere başka bir tarihe ertelendi.

Üç ana ödül ve 7 mansiyon verilen sonuç listesini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

-Birincilik Ödülü: Zuhal Kol (mimar-Türkiye), Carlos Zarco Sanz (mimar-İspanya), Jose Luis Hidalgo (mimar-İspanya), Meliz Akyol (peyzaj mimarı-Türkiye)

-

-İkincilik Ödülü: Nilüfer Kozikoğlu (mimar-Türkiye), Azime Tezer (şehir placısı-Türkiye), Ebru Erbaş Gürler (peyzaj mimarı-Türkiye), Nazife Tuğçe Onuk (peyzaj mimarı-Türkiye)

-

-Üçüncülük Ödülü: Claudia Ricciardi (mimar-İtalya), Marco Tanzilli (mimar-İtalya), Jedd W Heap (mimar-ABD), Derek Mark Pirozzi (mimar-ABD)

-

-1. Mansiyon: Can Kubin (şehir plancısı-Türkiye), Zeynep Eraydın (şehir plancısı-Türkiye), Onur Yuncu (mimar-Türkiye), Mehmet A. Ozmen (şehir plancısı-Türkiye), Yuksel Cetinkaya (peyzaj mimarı-Türkiye), R. Aytul Baran Ozkan (mimar-Türkiye)

-

-2. Mansiyon: Aybars Aşçı (mimar-ABD)

-

-3. Mansiyon: Julian Andres Restrepo Molina (mimar-Kolombiya), Merve Bedir (mimar-Hollanda/Türkiye), Mansiyon: Peter Veenstra (mimar-Hollanda)

-

-4. Mansiyon: Ümit Tarık Yaşar (peyzaj mimarı-Türkiye), Nurhak İnan Karaçay (peyzaj mimarı-Türkiye), İker Ertuğrul (mimar-Türkiye)

-

-5. Mansiyon: Mehmet Zafer Ünal (mimar-Türkiye), Cihan Sinan Bostancı (mimar-Türkiye)

-

-6. Mansiyon: Philip Turner (mimar-İngiltere), Andrew Weston (mimar-İngiltere)

-

-7. Mansiyon: João Ferreira Nunes (peyzaj mimarı-Portekiz), Ricardo Bak Gordon (mimar-Portekiz)

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: