Bimfili: Değer ve Farkındalık Platformu

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) üzerine Türkiye'de değer ve farkındalık oluşturmayı ve düzenli olarak buluşmalar düzenlemeyi hedefleyen oluşum Bimfili, ilk buluşmasını gerçekleştirdi.

Öncelikle bir araya gelmiş bir grup olarak bilgi modellemesini tartışmaya başlayan topluluk süreç içerisinde biriktirdikleri bilgi ve deneyimi başkalarıyla da paylaşmak için mimar, mühendis, yazılımcı, öğrenci ve öğretim üyelerinden oluşan Bimfili [Mutfak] adını verdikleri bir sosyal platform kurmuş.

Herkesin katılımına açık olan buluşmaların ilki olan 1. Etkileşim olan Tanışalım, Konuşalım, Tartışalım moderatörsüz ve belirlenen bir konuşmacı olmaksızın dairesel formatta gerçekleşen tartışma, 21 Mart tarihinde TSMD'de gerçekleşmiş. Topluluğun sürekliliği doğrultusunda her ay çeşitli etkileşimler ve atölyeler yapmak gibi hedefleri var.

Bimfili [Mutfak] Ekibi:
Aktan Acar, Mimar / Dr. Öğr.Üyesi, TOBB ETÜ, Ali Murat Tanyer, Mimar / Doçent Doktor, ODTÜ, Ali Rıza Özkaya, Mimar / Öğrenci, TOBB ETÜ, Ali Sinan, Mimar / Mimar, ALİ SİNAN MİMARLIK, Asena Köksal, Mimar, ACE MİMARLIK, Berk Torun, Makine Mühendisi, TORUN DESIGN STUDIO, Burçin Öğreten, Mimar, BO MİMARLIK, Cengiz Özkan, Yönetici, AKAY MÜHENDİSLİK, Cenk Erkoçoğlu, Mimar, A TASARIM, Cem Tuğberk Kuranel, Mimar, A TASARIM, Ece Durmaz, Mimar, A TASARIM, Elif Yılmaz, Mimar, ALİ SİNAN MİMARLIK, Erhan Akça, Mimar, GÜZEY MİMARLIK, Fatih Erduman, Mimar , VEN MİMARLIK, Gözdem Tubay, Mimar, GÜZEY MİMARLIK, Hasan Okan Çetin, Mimar / Öğretim Gör., ODTÜ-SMAG MİMARLIK, Kartal Altunlu, İnşaat Müh. , MARTE MÜHENDİSLİK, Mehmet Koray Pekeriçli, Mimar / Dr. Öğr.Üyesi , ODTÜ, Meriç Sapçı, Makine Müh. , METTA, Nehir Bera Biçer, Mimar / ALİ SİNAN MİMARLIK, Nuran Özkam, Mimar / SMAG MİMARLIK, Onur Demirkaya, Teknik Ressam / AKAY MÜH.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL