Boulouki Bahar Programı Başvuruları Başladı

Kültürel mimarlık mirasının korunması, araştırılması ve desteklenmesi üzerine çalışan Atina merkezli disiplinlerarası ekip Boulouki tarafından "Shelter" başlığıyla gerçekleşecek bir bahar eğitim programı başlatılıyor.

Program Melissourgoi Dağ Sığınağı ve Pramanta Dağ Sığınağı'nda her biri farklı malzemeler ve yapım teknikleri üzerine yoğunlaşacak eşzamanlı 6 günlük iki çalıştaydan oluşuyor. Taş, toprak ve ahşap kullanılarak inşa edilecek iki yapının yanı sıra halka açık derslerin de yer alacağı programa başvurmak için son gün 10 Mart.

Dersler, akademisyenler ve profesyoneller tarafından bir dizi teknik ve teorik içerikli derslerle desteklenerek, aralarında Simeon Agathopoulos (Profesör, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü, Üniversite) Ioannina Üniversitesi, Maria Arakadaki (Doçent, Mimarlık Bölümü, AUTH), Giorgos Karvelas (Mimar-Marangoz, Patra Üniversitesi Eski Atina Üniversitesi Öğretim Üyesi), Giorgos Mantanis (Ahşap ve Mobilya Tasarımı ve Teknolojisi Bölümü Profesörü) , Teselya TEI), Vasilis Nitsiakos (Ioannina Üniversitesi Tarih ve Arkeoloji Bölümü'nde Folklor çalışmaları profesörü) ve Eleftheria Tsakanika (Yardımcı Doçent, Mimarlık Fakültesi, NTUA) olduğu bir grup tarafından verilecek.

Konferanslar Pramanta Konferans Merkezi'nde ve Melissourgoi köyünde bir topluluk alanında gerçekleştirilecek, bu sayede her iki çalıştayın katılımcıları da etkinliklere katılabilecek.

Çalıştay hakkında detaylı bilgi ve başvuru koşullarına ulaşmak için: boulouki.org/en/2019/02/25/καταφύγια-2/

Etiketler: