B&T House

B&T Design’ın İstanbul Levent’teki merkezi B&T House’un iç mimari tasarımı Mimar Doruk Soyal tarafından tasarlandı. Mayadrom Ofispark içinde yer alan B&T House, yüksek tavanı, açık alanı ve değişken kullanımlara imkân veren gridal yapısıyla hem işlevsel hem de estetik bir mekân tanımı yapıyor.

Alışılagelmişin dışında düzenlenen giriş alanı, ürün yerleşimi ve özenle seçilen unsurlarıyla dikkat çekici bir karşılama sunuyor.

B&T House’ta tasarımın ana bileşeni olan gridal yaklaşım, değişken alan tanımlarının yarı geçirgen bölünmelerle yapılmasına imkân verirken; form ve tasarıma hizmet eden ve bu dengeyi farklı biçimlerde kurmaya dikkat eden bir mekân kimliğinin oluşmasına da yardımcı oluyor.

B&T House’un aydınlatma tasarımında ONOFF Aydınlatma Tasarımı ve Danışmanlığı’nın kurucusu Ali Berkman’ın imzası var. Yüksek tavanlı mimarisi ve geniş cepheleri sayesinde içeri giren gün ışığıyla yapay ışık kaynakları arasında ideal dengeyi kuran aydınlatma kurgusu, dışarıdaki peyzajı içeriye taşırken içerideki atmosferin de istendiği şekilde korunmasını sağlıyor.

İlham vermek üzere geliştirilen marka felsefesi, mekânın da bir ilham kaynağı olarak tasarlanmasının yolunu açıyor. B&T House, kendi mekânsal hegemonyasını dikte etmekten ziyade, içeride yaratılmak istenen tasarım dünyasını öne çıkaran bir mekân kimliğine sahip. Sergi öğelerinin arkasında kalan iç mimari; işlevsel ve modüler çözümlerle B&T House’u esnek bir alana dönüştürüyor. Bu esnek tasarım, yarı geçirgen geçişlerle bütünselliğini korurken merak duygusunu tırmandırıyor ve birden fazla yerleşim imkânı sunarak çok amaçlı kullanılabilen bir mekân oluşturulmasını sağlıyor.

Etiketler: