BTM "Mimari Yapılarda Su Yalıtımı" Kitabı Yayımladı

BTM'nin kuruluşunun 40. yılı anısına hazırlanan Mimari Yapılarda Su Yalıtımı kitabı, yapıların su etkilerine karşı korunabilmeleri için hangi durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda bir başvuru kaynağı niteliği taşıyor.

Öncelikle sıvı suyun ve rutubetin yapıya etki ettiği bölgeler, etki etme şiddetleri ve biçimleri, bu etkilerin yapı elemanları ve malzemeleri üzerindeki zararlı sonuçları açıklanıyor. Yapıların kullanım ömürleri boyunca suyun etkilerinden korunabilmeleri için yapılacak farklı su yalıtım uygulaması türleri hakkında da bilgiler veriliyor. Kitapta su yalıtımı uygulamaları öncesi incelemeler, verilerin toplanması, ön hazırlıklar, sistem ve malzeme seçimi, boyutlandırması, uygun ortamın hazırlanması ve uygulamanın başlangıcından sona ermesine kadar geçen süreç içerisinde izlenmesi gereken sıra, uyulması gereken prensipler ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.

Doç. Dr. Çiğdem Tekin, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Cüneyt Diri ve BTM Teknik Danışmanı İnşaat Mühendisi Jozef Bonfil'den oluşan kurul, hazırlık aşaması yaklaşık bir yıl süren kitabın ortaya çıkmasını sağladılar.

www.btm.co

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL