Daha Fazla Hareket

Sağlıklı bir yaşam şeklini teşvik etmek için tasarlanan ofis projesi, sunduğu 26 farklı çalışma alanı ve iç mekan kurgusu ile çalışanları gün boyu aynı masada oturmaktan kurtarmak istiyor.

Hassell Studio tarafından Medibank sigorta şirketi için tasarlanan ofis, 22 kata dağılan çalışma alanları ile fiziksel hareketi sürekli kılacak şekilde tasarlanmış. Rengarenk zeminleri birbirine bağlayan beyaz merdivenler, yapının ortasında bir avlu oluştururken hem görsel hem de işlevsel bağlantıyı sağlıyor ve insanları asansörler yerine merdivenleri kullanmaya yöneltiyor.

fotoğraflar: earl carter

Ofis bölümleri aynı zamanda çalışanların ruhsal ve sosyal sağlığını destekleyecek şekilde tasarlanmış. Ortak çalışma alanlarının yanında kişilerin kalabalıktan uzaklaşmasını sağlayan müstakil odalar da bulunuyor. Bir park alanı bulunan ofiste çalışanlar için ayrıca futbol ve tenis sahaları bulunuyor. Müşterinin günümüzde tasarlanan ofis mekanlarına göre daha yaratıcı bir yaklaşım görmek istediğini belirten mimarlık stüdyosu, bunu kendi kadrolarındaki mimarların her zamankinden farklı alanlarda çalışmalarını sağlayarak gerçekleştirmiş. Projeyi tasarlarken peyzaj mimarlarından iç mekanlar; iç mimarlardan ise strüktürler, merdivenler ve avlu tasarımları konusunda yardım almışlar.

Proje, Inside Festival 2015 kapsamında en iyi ofis projesi seçildi.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL