Decor Net Akademi'de Yeni Dönem Atölyeleri Başlıyor

İç mimarlıkta 20 yıllık tecrübe ile oluşturulan Decor Net Akademi, öğrencileri ve sektör profesyonellerini iş hayatına hazırlayan ve onlara yepyeni vizyonlar kazandıran atölyeler hazırladı. Bilgilendirici olduğu kadar eğlenceli de olan bu atölyeler katılanları kariyerlerinde birkaç adım öteye taşımayı amaçlıyor.

31 Ekim'de başlayacak atölyeler ile ilgili detaylı bilgi için www.decornetakademi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Atölye Dersleri: Ahşap kaplama çeşitleri, hangi mobilyada hangi cins ahşap ve dokulu mdf kullanılacağının öğrenilmesi. Cilahane de cila çeşitlerinin özellikleri, yapılış teknikleri, hangi tip cilanın hangi mobilya ve tarz için kullanılacağının öğrenilmesi. Lamba atölyelerinde tasarımın detaylandırılması, lambada demir, pirinç, bronz, kumaş ve kağıt kullanımı ve aksesuarlarının öğrenilmesi. Alligatör renk atölyesinde boya çeşitleri, uygulama teknikleri, renk terimleri, renk esinlenme kartları ve profesyonel kartela oluşturulması.

Mağaza Ziyaretleri: Eğlencenin başladığı yer. İstanbul'un hem Avrupa hem de Anadolu yakasında İç Mimarın tüm bilinen ve bilinmeyen adresleri. Bin bir çeşit kumaş, kağıt, seramik, vitrifiye, dünya markası mobilya mağazaları, sadece özel müşterilere açık olan mağazalar... Dekorasyon dünyasının ışıltılı ve büyüleyici dünyası sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor. İyi ki iç mimar olmuşum diyeceğiniz paha biçilemez seçim anları. Doğru halıyı bulmak, en zarif heykeli yakalamak, antikacılarda kendini kaybetmek, elle varaklanmış lavaboya dokunmak, ünlü ressamların imza attığı seramik desenlerine şaşırmak, hiç bitmesin isteyeceksiniz.

Şantiyelerde Uygulama: İş hayatına atılıp da iş şantiyede uygulatma yapmaya gelince "Bize bunları niye üniversitede öğretmediler ki" diye düşünmemiş hiç bir mimar yoktur. İşte bu noktada Decor Net Akademi siz genç mimar ve iç mimar adaylarına eşsiz bir yine yerinde eğitim fırsatı sunuyor. Baretlerinizi giyin, metrelerinizi alın ve işin esas yapıldığı yerde olun. Kendi işini yapmak isteyenler için hiçbir yerden edinemeyecekleri tüyolar, kısa yollar ve gerçek ölçekte işlerin nasıl ortaya çıktığını görmek çok ama çok faydalı olacak.

Çizim Teknikleri: Elle çizimi öğrenmek isteyen herkes içindir. Kağıt kalemi seven, çizerken mutluluk duyacak herkes bu program sayesinde kazandıkları gelişime inanamayacaklar, bu programa kendi fikirlerini ve vizyonlarını el çizimi ile ifade etmek isteyen herkes katılabilir.

“Mood Board” Yapımı: İster kendi mekanınızı tasarlayın, isterseniz yaratıcı olması gereken bir proje veya ödeviniz olsun. Bunu gerçekleştirebilmek için profesyonel tasarımcıların kullandıkları etkileyici ve görkemli bir sunum şeklini sizlere uygulamalı öğretiyoruz. 4 farklı tarz, renk bilgisi, esinlenme teknikleri ve uygulamalı "mood board" yapımı ve sunumu.

“Design Board” Yapımı: Daha önce "mood board" yapımına katılmış iseniz daha da faydalı olabilecek bir workshop programıdır. Mobilya tarzları, profesyonel kartela oluşturulması, doku ve desenlerin tarza uygun yerleşimi, mekanda mobilya tefrişi ve aksesuar kararları ile konseptin kullanıma uygun hayata geçişine tanıklık edeceksiniz.

Girişimcilik ve İş Yönetimi: İnovatif düşünce biçimi, başkalarının düşünemediklerini bulup çıkartma, bir işi başlatma enerjisi ve çeşitli girişimcilerden hayat derslerinin anlatıldığı ilham verici bir program olmasının yanı sıra iş yönetimi yapabilmek için gelir gider hesapları, metraj, keşif ve bütçenin oluşturulması, teklif almak, teklif vermek dışında müşteri ilişkilerini de kapsayan kendi işini yapmak isteyenler için adeta bir rehber ders niteliği taşır.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: