Fırtınaya Yakalanmak

Leıgh Sachwitz'in Hamburg, Münih, Viyana ve Paris'in ardından Amsterdam'a gelen "Insideout" yerleştirmesi insanlara evlerinin güvenli ortamındayken doğaya şahitlik ettiren, ışık ve sesle etkisi kuvvetlendirilmiş bir mekan deneyimi sunuyor.

Sanat yönetmenliği ve video tasarımını flora&faunavisions'ın yaptığı yerleştirme tasarımının önemli bir parçasını oluşturan sesler ise ödüllü müzisyen ve yapımcı Andi Toma tarafından yaratılmış.

fotoğraflar: miguel martinez

Bir seraya benzeyen mekan, alüminyum strüktürden oluşturulmuş ve yağmur yansıtmalarının yapıldığı şeffaf duvarlar ile çevrelenmiş. Bu 360 derecelik multimedya deneyiminin bedeni çevreleyen mekan kurgusu, doğadan koruyan bir evi işaret ediyor. Şeffaf duvarların etkisiyle hem mekan içinde hem mekan dışında deneyim imkanı veren yerleştirmenin içerisinde bulunan bir masa ve iki sandalye bu ev hissini fiziksel olarak da kuvvetlendiriyor.

Yağmur ve fırtına geçişleriyle katılımcının deneyimini de dönüştürmek hedeflenmiş; fırtına evi vurduğunda bir karmaşaya şahit olan katılımcı, doğa sakinleştiğinde de sakin ve güvende hissediyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: