Gündelik Izgaralar

Ying Chang’ın tasarımı, nesnelerin sıradanlaşmış kullanımlarına karşı, kullanıcı ihtiyacı doğrultusunda alternatifler üretmeye imkan veriyor.

Proje, gündelik nesnelerimizin biçim ve işlevlerine verdiğimiz alışılmış ve otomatik tepkilere karşı, yüzeye odaklanarak, ev ortamının özelliklerinin yeniden incelenmesiyle ortaya çıktı.

Masanın olağandışı formu, kullanıcının kendi beklentilerinin karşılığını ve nesnelerle kişisel, özgün bir ilişki kurmanın yollarını bulabileceği kullanılabilirlik örüntüleri kullanılarak, sıradanlaşmış ya da alışılmış olanın dışına çıktı.

fotoğraflar: ian bartlett photography

Fikir, üç temel öğeden oluşan bir sistemle ifade edildi: çok işlevli yardımcı donatılar, tel örgü kutular ve metal çerçeve. Yardımcı birimlerin eklendiği tel örgü kutuları, metal çerçeve bir arada tutuyor. Kullanıcının ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilen sistem, tel örgü kutularının gruplanması ya da yönlerinin değiştirilmesiyle keşfedilebilecek bir potansiyeller dizisi tanımlıyor. Grid sistemli yüzeyler ve yarı saydam hacimlerin oluşturduğu çevre, büyük ve sabit yüzeyli mobilya arketipine karşı çok yönlü bir alternatif sunuyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: