IAPS-CS Network Kültür ve Mekan Buluşmaları 4 Programına Başvurular Devam Ediyor

IAPS-CS Network Kültür ve Mekan Buluşmaları serisinin dördüncüsü, “Sonsuz bir Artikülasyon Mekanı Olarak İstanbul” ana teması altında ve Özyeğin Üniversitesi 10. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde üniversitenin Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından gerçekleştiriliyor. Eylül 2018 - Şubat 2019 tarihleri arasında devam edecek olan buluşma makale seçkisi, tasarım atölyeleri, ulusal öğrenci fikir yarışması sempozyum, kolokyum, sergi ve ödül töreni gibi birbiriyle ilişkili bir dizi etkinlikten oluşuyor.

Ana tema çerçevesinde düzenlenen makale seçkisinde katılımcıların kenti eklemlenme, rastlantısallık, kendiliğindenlik anahtar kelimeleri üzerine yoğunlaşarak ele almaları bekleniyor. Dördüncü kez düzenlenen makale seçkisine özetlerin teslimi için son tarih 26 Ekim 2018.

17-20 Ocak 2019 tarihleri arasında katılımcılarını çeşitli seminer, film gösterimleri ve farklı atölye çalışmalarıyla kentsel artikülasyonların sınırları ve olasılıkları üzerine önerme, manifesto ve diyalog olanaklarını tartışmaya ve üretmeye çağıran tasarım atölyesine katılmak için son başvuru tarihi 23 Kasım 2018.

Katılımcılarını İstanbul’un dönüşen çok katmanlı yapısını sorgulayarak, değişen kentin artiküle ve manipüle edilmiş yaşam biçimi senaryoları üzerine düşünmeye davet eden fikir yarışmasına ise kayıt için son tarih 7 Aralık 2018.

Makale seçkisi, tasarım atölyesi ve fikir yarışmasına katılım koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ve buluşmanın detaylı takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: