İKSV Alt Kat Genç Tasarımcılar İçin Açık Çağrı

İKSV Alt Kat, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu işbirliğiyle gerçekleştirilecek bir kamusal alan uygulaması için tasarımcılara açık çağrı yapıyor. Mart 2019’da Şişhane’deki Nejat Eczacıbaşı Binası’nın giriş katında açılacak İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nın ön cephesinde yer alan 6 metrekarelik vitrin, bir tasarım ve üretim alanına dönüşecek.

Camekan; tasarımın temellerini oluşturan ve yeniden düşünmeyi hedefleyen nokta, çizgi, form, renk, doku, boyut, hareket, simetri/asimetri, pozitif/negatif başlıklarından biri ya da en fazla üçünü kullanabilecekleri işlerle katılmak isteyen tasarımcılara sınırsız bir hareket alanı sunuyor.

Her ay genç bir grafik tasarımcı ya da iletişim tasarımcısının temel tasarım başlıklarından hareketle üreteceği bir işi, kamuya açık bir vitrinde sergilemesine imkan sunacak projeye başvuru koşulları; İstanbul’da yaşayan, öğrenim gören ya da üreten 26 yaş ve altındaki grafik tasarımcı veya iletişim tasarımcısı olmak.

Başvurular; 1 Şubat Cuma günü saat 18.00’e kadar devam edecek. Açık çağrı başvurularıyla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Başvurular; İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova; İKSV Kurum Kimliği ve Yayınlar Direktörü Didem Ermiş; sanatçı, tasarımcı, GMK üyesi Pınar Akkurt; grafik tasarımcı, MSGSÜ öğretim üyesi, GMK üyesi Umut Südüak ve Fol Studio Yaratıcı Yönetmeni, GMK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Ölmez’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL