İPA Dijital Yaz Programı Başlıyor

İstanbul Planlama Ajansı (İPA), 7 Haziran – 4 Temmuz 2024 tarihleri arasında İPA Florya Kampüs’de gerçekleşecek olan "Dijitalleşen Dünyada Şehircilik, Mimarlık ve Sanat Programı"na ev sahipliği yapıyor. Bu dört haftalık etkinlik, sektör profesyonelleri, akademisyenler ve sanatseverleri bir araya getirerek, dijital çağın mimarlık, şehircilik ve sanat dünyasındaki etkilerini derinlemesine inceleyecek.

İlk hafta, “Dijital Çağda Mimarlık; Parametrik Perspektifler” teması ile 7 Haziran 2024 tarihinde saat 10.00’da başlıyor. Parametrik tasarım ve parametrisizm konuları ele alınarak, dijitalleşmenin tasarım ve mimarlıktaki yeni form ve yapısal yenilik arayışına olan etkisi tartışılacak. Bu haftanın konuşmacıları arasında Melike Altınışık, Hamid Hassanzade ve Aslı Ağırbaş yer alacak. İkinci hafta, "Yaratıcı Endüstriler ve Sanat" teması ile 13 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek olup, teknolojinin yaratıcı endüstriler üzerindeki etkisine odaklanacak. Bu alanlarda inovasyon yoluyla nasıl değer yaratılabileceği keşfedilecek. Bu haftanın konukları Muse VR ekibinden Talat Alkan ve Taha Alkan olacak. Üçüncü hafta, "Tasarımın Dijital Dönüşümü: Yeni Medya ve İmkânlar" teması ile 27 Haziran 2024 tarihinde, şehircilik, mimarlık ve sanat disiplinlerinin dijital teknolojilerle nasıl dönüştüğünü ve bu dönüşümün yaratıcı olanaklarını keşfetmeyi amaçlayan panel ile 27 Haziran 2024 tarihinde katılımcılarını bekliyor. Bu haftanın konuşmacıları ise Begüm Aydınoğlu, Derya Toros ve Ecem Dilan Köse. Program, 4 Temmuz 2024 tarihindeki "Akıllı Şehirlerin İnşası: Dijital Şehircilikte Yeni Ufuklar" teması ile dijitalleşme ve teknolojinin şehircilik kent planlamasındaki rolünün tartışılacağı panel ile son bulacak. Bu panelde ise akıllı şehirlerin nasıl daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve etkileşimli hale gelebileceği irdelenecek.

İPA Dijital Yaz Programı, dijitalleşen dünyada şehircilik, mimarlık ve sanat konularında derinlemesine bilgi edinmek isteyen herkes için açık bir etkinlik. Etkinlikler yaklaştıkça program özelinde akış güncellenecek. Tüm etkinlikler İPA Florya Kampüs Havuz’da gerçekleşecek.

Etiketler:

İlgili İçerikler: