Işık Örgüsü

Nacho Carbonell kozadan ilham aldığı ışık örgüsü koleksiyonunu nesnelere kişilik kazandırmak adına eliyle tasarlamış. Tasarımcının duyuları harekete geçiren bir iletişim aracı olarak düşündüğü ürün; beton, alçı ve tel örgülerle hayata geçirilmiş.

İspanyol tasarımcı Nacho Carbonell, kozadan ilham alarak bir aydınlatma koleksiyonu tasarladı. Londra’daki Carpenters Atölye’sinde sergilenen Işık Örgüsü, aydınlatma ve mobilyayı bir araya getiriyor. Organik forma sahip tasarım; tabure, masa ya da sehpa olarak kullanılan kaideden sonra aydınlatma elemanına dönüşüyor. Ürün, yarı şeffaf bir kabuk olarak alçıyla tutturulmuş tel örgülerle şekillendirilmiş.

fotoğraflar: carpenters workshop gallery

Nacho Carbonell, nesneleri yaşayan organizmalar olarak düşündüğünü ve bu sayede tasarımların canlanarak belirli davranışlar sergilediğini belirtiyor. Tasarımcı, sözlerine “Nesneleri onlara kişilik kazandırabilmek için elimle şekillendirmeyi tercih ediyorum. Bu sayede onları hayal gücü ve duyguları tetikleyecek iletişim kuran nesneler haline getiriyorum.” diyerek devam ediyor.

Etiketler:

İlgili İçerikler: