İstanbul Grafik Tasarım Günleri Başlıyor

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından bu yıl 22.'si düzenlenen “Grafist 22 İstanbul Grafik Tasarım Günleri”, 16 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Grafist, grafik tasarımcılar ile öğrencilerin, seminer, atölye çalışması ve sergi gibi etkinlikler aracılığıyla birbirlerini tanımaları ve tasarım ölçütleri ve görüşlerini değerlendirmeleri için ortam hazırlayan, eğitim alanında yeni içeriklerin geliştirilebilmesi amacıyla ve uluslararası iş birlikleriyle hayata geçirilen bir etkinlik.

Program kapsamında düzenlenen eğitim amaçlı atölye çalışmaları ve seminerler üniversitenin Fındıklı kampüsündeki mekanlarda Pınar Akkurt, William Easton, Jan Boelen, Björn Kusoffsky, Johanna Siebein-Binger Lauke Sieben, Ruben Pater’ın katılımıyla gerçekleşecek. Tasarım kültürü üzerine konuşmaların yapılacağı programın 11 Mayıs 2018’deki son etkinliğinde “Grafist Seminer” atölye çalışmalarının sonuçları da sunulacak.

Pınar Akkurt
Björn Kusoffsky
Ruben Pater

Program kapsamında ziyaret edilebilecek iki sergiden biri olan Baştan Başlamak: Hareketli Afişin Olasılıkları Üzerine Bir Araştırma, MSGSÜ Grafik Tasarım Bölümü yüksek lisans programında yürütülen Animasyon dersinin yedi öğrencisi tarafından, grafik tasarımında hareketi, sıfırdan başlayarak sorgulamalarıyla kurgulandı. Sabit Değişkenler: Çok Katmanlı Arşiv Sergisi ise Grafist’in 22 yıllık geçmişinde konuk olan tasarım aktörlerinin ve önemli başka tasarımcıların bağışladığı tasarım ürünlerini içeren, içeriğiyle tekil bir arşiv niteliği taşıyan ve kurulduğundan bu yana araştırmacılar için de bir alan açan MSGSÜ Grafik Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi arşivi üzerinden üründen öte tasarım bilgisini ele alıyor.

Grafist 22 hakkında detaylı bilgi, www.grafist.org adresinden edinilebilir.

GRAFIST PROGRAMI
BAŞTAN BAŞLAMAK SERGİSİ
Hareketli Afişin Olasılıkları Üzerine Araştırma
24 Nisan -8 Mayıs, Studio-X

SABİT DEĞİŞKENLER SERGİSİ
Çok Katmanlı Arşiv Sergisi
16 Nisan-11 Mayıs
MSGSÜ, Osman Hamdi Bey Salonu

SEMİNER
11 Mayıs Cuma, 09.30
Pınar Akkurt, William Easton, Jan Boelen, Björn Kusoffsky, Johanna Siebein - Binger Lauke Sieben, Ruben Pater.
MSGSÜ, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu

ATÖLYE ÇALIŞMALARI SUNUMU
11 Mayıs Cuma, 15.30
Pınar Akkurt, William Easton, Ruben Pater, Johanna Siebein - Binger Lauke Sieben.
MSGSÜ, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL