İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji Yaz Okulu 2018

Mekanda Adalet Derneği (MAD), İstanbul’un doğasını ve doğanın İstanbul’unu yürümek, düşünmek, konuşmak için, 18 Haziran -1 Temmuz 2018 tarihleri arasında 4. kez yaz okulu düzenliyor. "İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji" yaz okulu Yaşar Adanalı ve Sinan Erensü koordinasyonunda, MAD’nin İstanbul’daki merkezinde ve kentin sokaklarında gerçekleştirilecek. Son başvuru tarihi 5 Mayıs olan yaz okulu, kentsel politik ekoloji ile ilgili öğrencilerin ve tüm meraklıların katılımına açık.

Kent ve ekoloji meselelerini bir arada düşünmeyi hedefleyen bu yaz okulu kapsamında bir yandan kentsel politik ekoloji külliyatının ana metinleri gözden geçirilirken diğer yandan da bu araştırma alanı üzerinden İstanbul’un nasıl yeniden keşfedilip çalışılabileceği tartışılacak.

Alışılagelmiş pedagojik metodlardan farklı olarak, dersliği İstanbul yollarına taşımayı planlayan yaz okulu, bir dizi okumanın yanı sıra mahalleleri, parkları, bostanları içeren saha gezileri etrafında şekilleniyor. Kentsel dönüşümleri ve bu dönüşümlerin toplumsal ve ekolojik etkilerini teorik bir çerçeve ile ele alıyor. Bu alanda çalışan; sosyoloji, şehir planlama, mimari, ekonomi, hukuk gibi farklı disiplinlerden gelen uzmanların katkıları ile zenginleşiyor.

Katılım ücretsiz olduğu yaz okulunda kontenjan 12 ile sınırlı olup, devam zorunluluğu bekleniyor. Katılımcılara yaz okulu sonunda sertifika verilecek. Ders dili Türkçe olacak ancak katılımcıların İngilizce metin okuyabilmeleri bekleniyor.

Başvuruları bu adresten yapabilirsiniz.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: