Kalebodur

Seramik firmalarının uzmanlıklarını ve yenilikçi olduklarını ispatlamaları aynı kalitedeki üretimi alışılagelmiş özelliklerin dışına çıkarak yapabilmesiyle mümkün.

Kalebodur uzmanlığı ile sektöre kazandırılan Kalesinterflex, 120 cm eninde, 360 cm boyunda ve sadece 3 ve 5 milimetre kalınlığıyla, bugün Türkiye’de üretilen en büyük ebatlı, en ince ve esneyebilen porselen seramiği.

2000’li yılların başına kadar bir metrekare seramiğin ağırlığı 28 kiloyken, bugün dünyanın en büyük ve en ince seramiklerinden Kalesinterflex ile bir metrekare seramiğin ağırlığı 8 kiloya kadar indi. Seramiğin metrekaresinde 20 kiloluk hafifleme sağlayan bu adımlar, seramikte katma değeri, ihracat fiyatını daha da yukarı taşıdı. Seramikte 3 milimetreye kadar inebilen incelik, gelişen teknolojiyle sağlandı. Seramik bu kadar incelirken dayanıklılık gerilemedi, aksine daha da arttı. Kalesinterflex’in en önemli özelliklerinden biri ise, doğadan daha az hammadde, daha az enerji, daha az su kullanılarak üretililen çevreci bir ürün olması.

Kaleseramik'in inovatif ürünü Sinterflex, aynı zamanda mimari tasarımlara ve inşaat teknolojilerine yeni bir bakış açısı kazandırdı. Kalesinterflex, hem dış cephede hem de iç mekanlarda yeni fikirlerin uygulanmasına ve modern yaşam alanları yaratılmasına imkan sağladı. Çok büyük ebatlarda üretilmesine rağmen çok hafif ve ince olması, son derece esnek bir yapısı bulunması Kalesinterflex'i mimarların ve projelerin vazgeçilmez tercihi haline getirdi. Kalesinterflex, artık konvansiyonel kullanım alanlarının dışında da mutfak tezgahı ve dolap kapakları ile masa, sehpa, TV set üniteleri ve banyo mobilyaları gibi farklı alanlarda kullanılmaya başlandı.

Ayrıca ateşe ve kimyasallara dayanıklı olması, kolay temizlenebilir antigrafiti vasfının bulunması, farklı ebatlarda rahatlıkla kesilebilir olması, çevre dostu ve fotokatalitik özellikleriyle Kalesinterflex, yapılara büyük bir hareket, uygulama ve yaratıcılık özgürlüğü sundu.

www.kale.com.tr

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL