Kendi Heykelini Tasarla

Kengo Kuma’nın More Trees işbirliğiyle gerçekleştirdiği modüler ahşap parçalar kullanıcısına kendi heykelini tasarlama olanağı sunuyor. Tsukimi olarak adlandırılan tasarım, ilk olarak 2015 Tokyo Tasarım Haftası’nda geçici bir pavyon olarak sergilenmişti.

Kengo Kuma, Ryuichi Sakamoto’nun kurduğu More Trees organizasyonuyla işbirliği kurarak bir dizi üçgensel formlu modüler strüktür tasarladı. Proje, Japoncada “ahşap bloklar” anlamına gelen Tsumiki olarak adlandırılmış. Serideki her bir parça farklı çeşitlerle bir araya gelebiliyor, kullanıcıya kendi heykelini tasarlama imkanı veriyor. Bir paket halinde sunulan ürün, modüler yapısıyla sergileme yüzeyine ya da bir rafa dönüşebiliyor.

ikunori yamamoto, tsumiki, pavyon, kengo kuma, ryuichi sakamoto
fotoğraflar: ikunori yamamoto

Tasarımın çıkış noktası yine Kengo Kuma’nın tasarladığı ve 2015 Tokyo Tasarım Haftası’nda sergilenen Tsukimi Pavyonu olmuş. Tokyo’nun Midtown Park’ında konumlanan pavyon, geçici olarak tasarlanmış. Açık bir alanda sergilenen strüktür, merkezde bie piramit ve onu dairesel olarak saran yine ahşap elemanlardan oluşuyordu. Ahşap elemanlar, içinden geçilebilen bir dolaşım şeması da oluşturuyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL