Kişiselleştiren Katmanlar

Özgün sandalye tasarımında, sırt ve oturma bölümlerinde yer alan ceplere farklı katmanlar yerleştirilebiliyor. Akrilik malzeme sayesinde şeffaf olan sandalye gövdesi, katmanların birleşmesiyle oluşan desenlerle farklı kimlikler kazanıyor.

Tasarımcı Sohyun Yun tarafından tasarlanan katmanlı sandalye, farklı zevk ve terchilere göre kişiselleşebilen bir ürün sunuyor. Sandalye, ona tamamen şeffaflık sağlayan akrilik malzemeden yapılmış. Sırt ve oturma yerlerinde ise içine farklı desenlere sahip katmanları yerleştirebildiğiniz üçer tane bölme var. Ürüne farklı karakterler kazandırırken, sipariş ettiğiniz desenli akrilik katmanları kullanabileceğiniz gibi aklınıza gelen her türlü malzemeyi de tasarıma adapte edebiliyorsunuz.

fotoğraflar: sohyun yun

Tasarımın ana fikri ise neredeyse hepimizin teslim olduğu tüketim dünyasındaki davranışlarımıza dayanıyor. Trendleri takip ediyor, hazır ürünler satın alıyoruz ve daha yenisini gördüğümüz anda diğerini bir kenara atıp yeniye koşuyoruz. Bu noktada tasarımcı, tüketicinin yeni bir sandalye almak istediğinde yalnızca katmanları değiştirmesinin yeterli olduğu bir seçenek yaratıyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: