Konforun Keşfi

Ölçeği büyütülmüş koltuklar halinde tasarlanan beton kent mobilyaları, insanların dinlenecekleri en ideal yeri bulma arayışından yola çıkarak sade ama davetkar bir mekan yaratıyor.

Üç tarafı Thames Nehri ile çevrili olan Greenwich Peninsula bölgesinde konut, eğitim, sağlık ve ticari alanlarla birlikte planlanan Londra’nın en büyük yeniden geliştirme projelerinden biri sürüyor. Raw Edges tarafından NOW Gallery'nin isteği üzerine tasarlanan kent mobilyaları ise yerleştiği Peninsula Meydanı'nı yeniden tanımlayarak bölge sakinleri için alternatif bir dinlenme noktası sunuyor.

Ölçeği büyütülmüş koltuklar şeklinde tasarlanan beton mobilyalar üç boyuttan oluşuyor. Yerleşme düzeni ise aslında oturma alanı olmayan ancak insanların kısa süreli dinlenmek üzere iliştikleri duvar kenarları ve basamaklardan; insanın en ideal dinlenme pozisyonunu arama davranışından esinleniyor. Farklı seviyelerdeki oturma yükseklikleri sayesinde kullanıcıların bu beton kümeyi kullanım senaryoları da çeşitlenebiliyor. Proje, insanları üzerine basmaya, tırmanmaya ve dinlenmeye davet eden kentsel bir oluşum sunmayı amaçlıyor.

Etiketler: