Kyjov Su Parkı

EN

SENAA architekti tarafından tasarlanan Aquapark Spor ve Dinlenme Merkezi projesine, halka açık açık yüzme havuzunun yenilenmesi ile başlandı. 100 yıllık ağaçlarla çevrili kompleks, mevcut kentsel yapı ile Kyjov parkı arasına hassas bir şekilde yerleşiyor. Parka ve şehir merkezine yakınlığı, tesisi cazip bir spor ve dinlenme merkezi haline getiriyor.

Yeni bina, çevresine uyumla yaklaşırken ve genel karakterini koruyor. Yeni binanın ince uzun yapısı Mezivodí Caddesi boyunca uzanıyor. Havuzun ön cephesi, şehir merkezine giden ana yaya ve bisiklet yoluna bakıyor.

Cephe, tuğla şeritler ve altın rengi delikli metal levhalarla kaplanarak yumuşatıldı. Ana binaya göre doksan derece döndürülen kapalı havuzun olduğu hacim, dış mekandaki yeşilliklerin doğru uzanıyor.

Kapalı havuz alanı üç ana bölüme ayrıldı: Yüzme havuzu, macera havuzu ve spa. Ana yüzme havuzu 25 m uzunluğunda beş kulvara sahip. Macera havuzunda ise masaj jetleri, havuz muslukları ve su kaydırağı bulunuyor. Spa alanında tropikal, tuz, aroma, Türk buhar banyosu ve açık havuz manzaralı Fin saunası olmak üzere beş sauna bulunuyor.

Açık yüzme havuzu genel olarak değiştirilmeden korundu. Mevcut havuzlara yeni paslanmaz çelik eklentiler yerleştirildi. Küçükler için de bir çocuk havuzu düzenlendi.

Zemin katta vestiyerler, duşlar, açık havuz için soyunma odaları ve bir Aqua bar yer alıyor. Kompleksin tam merkezinde yer alan açık hava barı hem açık hem de kapalı havuza hizmet ediyor.

Etiketler: