MIMARSIV Selection 2016, Yenilikçi Tasarımları Mimarlarla Buluşturdu

Mimarları hem dijital hem de bire bir etkinliklerle, güncel malzemelere ulaştırmak amacıyla Aslı Sekmen ve İlkay Öngün ortaklığında kurulan MIMARSIV, 2 Haziran Perşembe günü Beyoğlu Fransız Sarayı’nda Şişecam Düzcam, Dell ve Citroen sponsorluğunda gerçekleştirdiği MIMARSIV Selection etkinliğiyle seçkin ve yenilikçi ürünleri mimar ve iç mimarlarla buluşturdu.

Fransa İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach’ın katılımıyla Business France işbirliğinde Fransız Sarayı’nda gerçekleştirilen organizasyon, 12 saat boyunca aydınlatma, mobilya, zemin, duvar, tavan ve cephe gibi farklı kategorilerde hizmet veren önemli markaların seçkin ürünlerini İstanbul, Ankara ve İzmir’den davet edilen 500’e yakın mimar, iç mimar ve tasarımcıyla bir araya getirdi.

MIMARSIV Selection’da Bosch, Seranit, Geberit, Franke, Interface, Knauf, Derin, Ersa, Lamp83, Marshall, Kasso gibi markaların ürünleri sergilendi. Her marka için standart modüllerin oluşturulduğu MIMARSIV Selection’da ürünlerin detay bilgileri için iPad’ler kullanıldı. Mobilya markaları ise kendi özel kurgularını sundular.

Etkinlik kapsamında gerçekleşen “Claim Your White With Architects” sergisinde Çağla Öncüoğlu, Dara Kırmızıtoprak, Hakan Sekmen, Kurtul Erkmen, Sibel Dalokay Bozer, Sinan Erül, Şebnem Buhara ve Yeşim Hatırlı gibi ünlü mimarların tasarladığı ve moda tasarımcısı Mehtap Elaidi’nin elinden çıkan gömlekler sunuldu. “Mimarlar siyah renk giyer” düşüncesine atıfta bulunan sergi, iki farklı disiplini bir araya getirdi.

Şimdiye dek düzenlenen fuarlar ve mimar-malzeme buluşmalarından farklı bir konsepte sahip olan etkinlik, mesleki gelişmelerden haberdar olmak, sektördeki güncel malzemeleri tanımak ve takip etmek zorunda olan mimarlar ve iç mimarlar için hem konumu hem de mekan tasarımı açısından kolaylık sağlayarak beğeni topladı.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL