Multipor Isı Yalıtım Levhası Türkiye'de

Almanya’daki Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilen, yapılarda enerji tasarrufu sağlamak için Avrupa’da tercih edilen, NaturePlus ve IBU (Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü) EPD sertifikalı “Multipor Isı Yalıtım Levhası”, Türk Ytong’un Çatalca’daki yeni tesisinde üretilmeye başlandı. Mineral esaslı Multipor Isı Yalıtım Levhası, yüzde 100 yangın dayanımı ve maksimum enerji tasarrufu ile dikkat çekiyor.

0.044 W/mK ısıl iletkenlik hesap değeri ile yüksek ısı yalıtım performansı sunan Multipor, yapı ömrü boyunca ısı yalıtımı özelliğini ve sağlamlığını kaybetmiyor. Multipor’un sıcak havalarda ısıyı dışarıda, soğuk havalarda ise içeride tutan ısıl özelliklerini, yapısındaki içi durgun hava dolu küçük gözenekler sağlıyor.

Multipor, tamamen mineral özellikte, yangına karşı yüzde 100 güvenli bir ısı yalıtım levhası. A1 sınıfı hiç yanmaz yapı malzemesi olarak sınıflandırılan ürün, yangın durumunda mutlak bir emniyet sağlıyor, en yüksek sıcaklıklarda bile herhangi bir zehirli gaz veya duman çıkarmıyor. Multipor ile yüksek binalar dahil olmak üzere, ilave önlemler almadan, yangın riski oluşmadan yangın yönetmeliklerine uygun cepheler ve ısı yalıtım çözümleri güvenle oluşturulabiliyor.

Multipor tamamen mineral esaslı ve su buharı difüzyonuna açık. Biyolojik ve mikrobiyolojik hiçbir kusur taşımıyor. Nefes alan duvarlar, yaşam konforunu etkileyen nem, küf, mantar ve mikroorganizmaların oluşmasını engelleyerek, yapıda sağlıklı bir yaşam ortamı sağlıyor. Islandığında dahi dayanıklılığında bir azalma oluşmuyor. Yüksek ısı yalıtımı ve difüzyon değerlerine sahip bu mineral esaslı ısı yalıtım malzemesi, aynı zamanda dengeli bir sıcaklık ve nem düzeyi sağlayarak konforlu bir iç ortam yaratıyor. Multipor Isı Yalıtım Levhası’nın her iki yüzeyi, su geçirmemesi için özel bir işlemden geçiriliyor.

www.ytong.com.tr

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL