Ofiste Geçit Töreni

Ersa Mobilya için tasarlanan Carnival serisi, çalışma ve gündelik yaşam alışkanlıklarının değişimiyle dönüşen ofisleri tamamlayıcı nesneleriyle yeni bir çehreye büründürüyor.

Carnival serisi, eğlenceli dilleri sayesinde ciddi ofis hayatlarına bir karnaval havası getirmeyi teklif ediyor.

Tasarım ekibi olarak şöyle bir saptama yaptık: Ofis ortamlarında tüm gün gerçeklerle, kural, sorumluluk ve emirlerle, zamana karşı yarışla dolu; çoğunlukla yorucu, yıpratıcı, stresli, sıkıcı ve ciddiyetin fazlasıyla hakim olduğu yetişkinlerin hayatında farklı bir dokunuşa ihtiyaç var. Kendi eğlencemizi, geçit törenimizi yaratmak için bir dizi tamamlayıcı nesneyle ofis mekanlarında hayal gücünün sınırlarını zorlamaya karar verdik.

carnival, tüm ürünler / fotoğraflar: kreamark
acrobat serisi
trapeze serisi
2016 design turkey tasarım ödüllerinde “iyi tasarım” ödülü alan tambour serisi

Dinamik çizgiler, güldürücü, eğlendirici formlar ve çeşit vaat eden, gösterişli, güçlü karşıtlık yaratan renkler ile bir ofis atmosferi için beklenmeyeni sunmak istedik. Mobil yapılarıyla “hareket etmeye her an hazır ürünler” olmaları, mekanı anında bir geçit törenine çevirmeyi hedefliyor. Birimlerin, çeşitlilik yaratabilme özellikleriyle ortak kullanım alanlarında yer alabilmelerini ve kontrast yaratan duruşlarıyla genel mekanlara tek tek dağıtılarak modern ofis takımlarıyla beraber kullanılmalarını yani, girdikleri her mekana dinamik bir dokunuş getirmelerini hedefledik.

İç mimarlara demek istedik ki biz ezber bozan bir yol tuttuk, şimdi sizin sıranız. Çocukluk anılarınızı, yetişkin hayallerinizi ve yaratıcılığınızı birleştirin, önerdiğimiz basit ürünlerle, ciddi çalışma alanlarının sınırlarını zorlayın.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL