Ofiste Yalınlık

One Agency ofisi, çalışanların yaratıcılığını ve motivasyonunu en üst seviyede tutmak için hareketli mobilya sistemine ve ihtiyaçlara göre dönüştürülebilir mekanlara sahip.

One Agency tasarım anlayışını estetik, verimlilik ve yalınlık kavramları üzerine kurmuş bir ofis. Çalışma alanlarında bu kavramların dışavurumu net bir şekilde görebiliyoruz. Tasarımsal bütünlük, şirketin projelerdeki başarı yüzdesini arttırıyor ve yaratıcılık, estetik, teknoloji kullanımıyla işlevsel üretime imkan veren ofis tasarımı sayesinde çalışanlar ofiste farklı deneyimler kazanabiliyor.

fotoğraflar: seokkee min
çalışma düzeni
çok amaçlı kutu hacim
kutu hacim ve çalışma mekanı
kütüphane ve dinlenme odası

Cam ve ahşap malzeme ilişkisinin dengeli kurgulandığı One Agency ofisinde farklılaşan deneyimlere olanak sağlayan ve çalışanlarına keyif veren mekanlar yaratmak üzerine çalıştık. Tasarım kriterlerinden biri mevcut boş alanları tanımlı hale getirmekti. Bunun için yetersiz olan toplanma alanlarını arttırdık ve çalışanlar için ofis içesinde rahat ve işlevsel kutu hacimler oluşturduk. Dış mekandan görece ayrılmış mekanlar olan bu hacimler toplantı odası olarak kullanılıyor.

Düşük motivasyon ve düşük iş başarısı olmaması için çalışanların istedikleri gibi mobilyaları düzenlemesini istedik. Bu sebeple kutu hacimlerin yanında bulunan mobilyalar hareketli bir sisteme sahip oldu. Mobilyalar iç içe girebiliyor, sayısı arttırılıp azaltılabiliyor. Öte yandan ergonomik bakış açımız hem ürünlerde hem çalışma alanlarında geçerli oldu.

Çalışanların, ofisin belirli noktalarında anlık toplantılar gerçekleştirmesi için ofisteki çoğu duvarı beyaz boyalı camlar ile kapladık. Zeminde farklı halı desenleri kullanarak ofise hareket kazandırdık. Kullanılan halının mikrop üretmeyen, kolay yürünebilen, akustik derecesi yüksek, kolay temizlenebilme gibi özelliklere sahip olmasıyla ofiste sağlıklı bir ortam kurguladık.

Aynı anda kütüphane, oyun alanı ve dinlenme alanı olarak kullanılması üzerine tasarlanan mekanın amacını kullanıcıların çalışma ortamını değiştirerek farklı bir alanda dinlenmesi olarak belirledik. Mekana zenginlik ve derinlik katan raf sistemi, sunum konusunda kolaylık sağlıyor. Ayrıca ladin ağacı masifinden üretilen raflarda kitap dışında tasarım alanında kullanılan malzemeler de sergilendiği için çalışanlara malzeme seçiminde kolaylık sağlanıyor.

Danışma ve bekleme alanında tüm dünyadaki One Agency ofislerinin bulunduğu şehirlerin yerel saatlerini gösteren saatler duvarda sergileniyor. Farklı uzunluklarda ve doğrusal bir yapıda bulunan aydınlatma elemenlarını danışma masasının üzerine konumlandırdık. Ayrıca farklı geometrik yapılarla oluşan mobilyalar giriş alanına dinamik bir düzen kazandırdı.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: