"Önce Kullanıcı" Diyen Kentsel Mobilyalar

Fuseproject tarafından tasarlanan kentsel mobilya serisi, günlük kullanımda ortaya çıkan eksik noktaları tamamlayan ürünleri bir araya getiriyor.

MultipliCITY, Fuseproject tarafından Landscape Forms işbirliğiyle tasarlanan bir kentsel mobilya koleksiyonu. Sırtlı ve sırtsız bank, masa, bisiklet park yeri, aydınlatma elemanı ve tek/çift taraflı çöp kutusu olmak üzere toplam 7 parçadan oluşuyor. Kullanıcının merkezde olduğu ve etkileşimi arttıran tasarımlarda fonksiyonellik ön planda tutulmuş. Koleksiyon, bugünün şehirlerindeki kullanım ihtiyaçları gözetilerek geliştirilmiş. Örneğin bisiklet parkına eklemlenen masa yüzeyi, kaskınınızı ya da çantanızı koymak için ihtiyaç duyduğunuz alanı size veriyor. Oturduğunuz bankta elinizdeki içecek kutusunu koyabildiğiniz bir raf bulmak da serinin kullanıcılara sunduğu artılardan bir diğeri.

fotoğraflar: fuseproject

Koleksiyon tasarlanırken üretimi ve dağıtımını kolaylaştıracak kararlar üzerine de çalışılmış. Seri üretim mantığını, karbon ayak izini azaltma stratejisiyle birleştiren mobilya serisi, alan kişi tarafından birleştirilmek üzere parçalar halinde satılıyor. Ayrıca tasarımlardaki yatay yüzeyler, istenildiğinde yerel malzemeler kullanılarak özelleştirilebiliyor.

Etiketler: