Oyuna Davet

B.U.S. Architecture tarafından tasarlanan strüktür, katlanan yüzeyleri sayesinde farklı spor alanları tanımlayarak sokağa taşan top oynama aktivitesi için esnek mekanlar sunuyor.

Sadece oyun oynamak isteyen insanların varlığı, aslında rekreasyon ya da spor alanı olmayan mekanların tanımını kolayca ve kısa süreliğine değiştirebiliyor. Sokakta topla oyun oynamak ise buna örnek teşkil eden ve son derece kendiliğinden gelişen açık hava aktivitelerinden biri. Projeyi geliştiren B.U.S Architecture ofisi de, top ile oynanan ve katılımı kolay dört oyun seçerek, bu oyunların sokakta rahatça oynanmasını sağlayacak alanları tanımlayan bir strüktür tasarlamış.

fotoğraflar: kyung roh

Paneller katlandığında çok yüzlü bir strüktür oluşturuyor ve her bir yüzeyde futbol, basketbol, tenis ve frizbi oynamak için farklı alanlar sunuyor. Paneller açıldığında ise yarım daire şeklinde, iki kalesi olan bir futbol sahası meydana geliyor. Ayrıca mevcut ağlar kullanılarak köşelerde hamaklar oluşturulabiliyor. Açık halde duran strüktürde, aynı zamanda oturma alanı ve minik bir büfe olarak kullanılabilecek bölümler oluşuyor. Kapalı durumda bir depo alanı oluşturan alanda ise kiralanabilir ekipmanlar saklanabiliyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: