Samsung QLED 8K TV ile Mükemmel Gerçeklik

QLED 8K Televizyonlarıyla görüntü deneyiminde yepyeni bir dönemi başlatan Samsung, geleceğin görüntü teknolojisiyle sınırları zorluyor.

Samsung Electronics, merakla beklenen QLED 8K televizyonları Türkiye’de satışa sundu. Çığır açan 8K teknolojisiyle kullanıcılarına mükemmel bir görsel deneyim yaşatmaya hazırlanan Samsung, her sahnenin gerçek detaylarla deneyimlenmesini sağlıyor. Görüntü kalitesinde sınırları aşan bir performans sunan yeni Samsung QLED 8K TV’ler 8K AI yükseltme özelliği sayesinde standart çözünürlükteki görüntüleri de 8K çözünürlüğe dönüştürebiliyor. Yapay zeka teknolojisinden destek alan bu özellik kullanıcıların tüm içerikleri üst kalitede görüntüyle izlemesine imkan tanıyor. QLED, görüntülerdeki paraziti azaltmak, kaybolan ayrıntıları geri getirmek ve hatta nesnelerin ve metinlerin etrafındaki köşeleri keskinleştirmek için yapay zeka destekli makine öğrenimi teknolojisinden faydalanıyor. Her sahnede küçük ayrıntıları görüntüleyerek daha fazla1 derinlik sunan modeller Quantum HDR 32X özelliğine de destek veriyor.

EVDEKİ HER KOLTUK, SİNEMA SALONUNDAKİ EN İYİ YERE DÖNÜŞÜYOR
Daha büyük bir ekranda, her şey daha da gerçekçi görünüyor. Her gol, her patlama hissediliyor ve izleyiciler kendilerini aksiyonun tam ortasında buluyor. QLED’in Ultra Geniş İzleme Açısı, ışığı eşit şekilde dağıtıyor ve sızıntıyı azaltarak farklı açılardan harika bir izleme deneyimi sağlıyor2. Ekran parlaklığını ve sesi odanıza ve ekrandaki sahneye göre ayarlayan 8K Quantum İşlemci, net görüntüler sağlamak için benzersiz yükseltme algoritmasından yararlanıyor. QLED’in Akıllı Modu, parlaklık ve sesi televizyondaki içeriğe uyacak şekilde ayarlayabiliyor: Haberlerdeki bir konuşmayı netleştirebiliyor veya bir konserde şarkıcının sesini vurgulayabiliyor. Arkadan aydınlatmaları bölgesel bir şekilde kontrol eden Direct Full Array 16X teknolojisi ile küçük ayrıntılar bile hayat buluyor.

AMBİYANS MODU OTURMA ODALARINI SALONUNUZA TAŞIYOR
Yeni Ambiyans Modu, aralarında dünyaca ünlü sanat eserlerinin de yer aldığı içerikleri televizyon ekranı kapalıyken bile gösterebiliyor. Ambiyans Modu ile fotoğraf ve müzik gibi içeriklere de ekrandan erişilebiliyor. Samsung ayrıca, çeşitli sanatçıların eserlerine de QLED TV’lerin Ambiyans Modu ile yer veriyor. Bu yeni mod ile sunulan ilk içerikler için sanatçılarla iş birliği yapan Samsung, evlerin daha samimi ve rahat bir hale gelmesine yardımcı oluyor.

APPLE TV VE AIRPLAY 2 DESTEĞİ
Samsung Akıllı TV platformuna entegre edilen Apple TV uygulamasına ekrandaki simgeyle erişebilen kullanıcılar, iTunes’tan satın aldıkları tüm film ve TV programlarını izleyebiliyor, 100 binden fazla iTunes film ve programına göz atabiliyor, 4K HDR biçiminde olanlar da dahil içerik satın alabiliyor veya kiralayabiliyor. Kullanıcılar Apple TV uygulamasındaki kanallara da abone olabiliyor. Dahili AirPlay 2 özelliği sayesinde, Apple cihazlardaki içeriği büyük ekranda oynatmak veya paylaşmak da mümkün oluyor.

1 Geleneksel LED TV ile kıyaslanmıştır.
2 Dahili Samsung test sonuçlarına göre tespit edilmiştir.