Sessizliğin ve Hafifliğin Sınırlarında

James Dyson tarafından üretilen yeni saç kurutma makinesi, yerleştirilen dijital motor sayesinde daha güvenli ve hafif bir kullanım sunarken, insan kulağının duyamayacağı bir frekansta ses çıkararak gürültü faktörünü ortadan kaldırıyor.

Yeni üretilen V9 dijital motor, boyutuyla hem daha küçük hem de daha hafif bir saç kurutma makinesi tasarımı sunuyor. Motorun kompakt tasarımı, onun baş değil de gövde kısmına yerleştirilmesine fırsat verdiğinden, üründeki ağırlık dağılımını değiştirerek kullanımını kolaylaştırıyor. İnsan kulağının duyabileceğinden çok daha farklı bir frekansta ses çıkaran motor, makinenin sessiz çalışmasını sağlıyor.

görseller: dyson

Motorun yetersiz kalmaması için hava akımını güçlendirmek adına patenti yine Dyson’da bulunan çoğaltıcı fanlar kullanılmış. Hava çıkışı ise gövdenin alt bölümünden sağlandığı için saçın yanlışlıkla filtre bölümüne takılma riski azaltılmış oluyor. Başlıktaki ısıyı saniyede 20 kere kontrol eden alıcılar sayesinde sıcaklık istenen seviyede tutuluyor ve fazla ısınma olduğu zaman saç kurutma makinesi otomatik olarak kapanıyor. İç tasarımında kullanılan malzemeler sayesinde sıcaklık içeride tutuluyor ve dış yüzeylerin serin kalması sağlanıyor.

Dyson have re-thought the hair dryer, from the inside out. (ENG)

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: