Sidera | CIA Conad Genel Merkezi

EN

tissellistudioarchitetti tarafından tasarlanan Sidera (yeni CIA Conad genel merkezi), İtalya'nın Forlì kentinde stratejik bir konuma sahip. Esneklik ve çevre bilincine öncelik veren tasarım, aynı zamanda tekdüze endüstriyel manzaraya bir yanıt niteliği taşıyor.

Binanın alüminyum, beton ve cam karışımı dış cephesi, açısı değişen ışık yansımalarıyla dinamik bir görsel etki yaratıyor. Eğimli çatısı ve çatı pencereleri Apennine siluetiyle diyalog kurarken, nöro-mimariden etkilenen iç mekan tasarımı optimum çalışma koşulları sağlıyor.

Sidera'nın tasarımı, etkileşimi teşvik eden ve topluluk duygusunu besleyen geniş merdivenleri ve ortak alanlarıyla yaratıcılık ve işlevselliğin bir anlatısını sunuyor. Binanın düzeni, değişen mekansal sıkıştırmalar ve geniş alanlarla, refahı ve üretkenliği teşvik eden bir mimari deneyim yaratıyor.

Binayı çevreleyen 300 ağaç ve 22.000 bitki, endüstriyel ortama yeşil bir karşılık veriyor. Sidera özgün tasarımıyla çalışanlar ve ziyaretçiler için yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.

Genel merkezin enerji ihtiyacı 1,2 MW'lık fotovoltaik sistem ile karşılanıyor. Sürdürülebilirliğe olan bu bağlılık, tüketimi ve çevresel etkiyi azaltan seçenekler içeren binanın tasarımıyla destekleniyor.

Sidera sadece bir işyeri olmanın ötesinde, insan merkezli tasarım ve çevresel sorumluluğun bir örneğini sunuyor. CIA Conad'ın değerlerini somutlaştıran yapı, Forlì'nin endüstriyel bölgesini bir inovasyon ve sürdürülebilirlik merkezine dönüştürüyor.

Etiketler: