Tabureden Vitrin

Emma tabure, kullanıcı tarafından farklı tasarımlara ve mekanlara dönüştürülebiliyor. Starch ofisinin sergi mekanında izleyiciye sunulan tasarım, bir butik için sergi platformu olarak kurgulanmış.

Lübnan merkezli kar amacı gütmeyen Starch ofisi, 2008 yılında Rabih Kavrouz ve Tala Haijar tarafından Solidere firmasıyla işbirliği yapılarak kurulmuş. Lübnanlı tasarımcılara yardım amaçlı kurulan ofis, her yıl farklı tasarımcıları seçerek onlara; reklam, marka, gelişim ve mentörlük hizmeti sunuyor. Aynı zamanda da tasarımcılara Starch’ın kendi yerinde yaptıkları işleri sergileme fırsatı tanınıyor.

fotoğraflar: charbel saade
konsept eskizi

2015 yılının katılımcılarından Elie Metni “Emma” adını verdikleri modüler bir oturma elemanı tasarladı. Oturma elemanı, kullanıcının isteğine ve ihtiyacına göre yeni bir form yaratmak için üst üste konulabiliyor. Starch’da sergilenen Emma, mekanda bir butik için sergileme platformu konseptiyle kurgulanmış ve izleyiciye tasarımın potansiyelleri yansıtılmaya çalışılmış. 70 adet taburenin kullanıldığı yerleştirme, Starch’ın Beyrut’taki merkezinde yıl boyunca izlenebilecek.

[embed]https://youtu.be/YdbgugM\_PCo[/embed]

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: