Tanımlı İşlevlere Ayrılmış Mekanlar

Garage Kuaför, barındırdığı işlevlerin tanımlı alanlara atanmasıyla hayata geçirilmiş. İşverenin kişiliğini yansıtan mekanlarıyla yeni nesil kuaförün nasıl olabileceğini araştırıyor.

Genç, enerjik ve yenilikçi bir ekip Garage ekibi. Bu, dinledikleri müziğe, giydikleri kıyafetlere de yansıyor. Biz de onlar için onlara uygun enerjik, genç ve yenilikçi bir mekan yaptık. 

fotoğraflar: ufuk serim aslan

Genç neslin birlikte, yan yana olmaktan hoşlandığını bilen işverenimiz Ahmet Çoban, bunu kendi yerinde de kullanıyor ve bekleyenler için kocaman bir masa istedi. Girişte yaptığımız kocaman bir masada herkes beklerken yan yana oturuyor, sohbet ediyor, saçını yaptırıyor, kahvesini içiyor. Bir nevi sosyalleşme alanı.

Garage Kuaför’de yeni nesil olan; tüm alanların, yıkama bölümü, kesim bölümü, manikür bölümü gibi, tanımlı olması. Bu ayrıştırmaya önem veriyorlar; örneğin kesim bölümünde kesinlikle manikür yapılmıyor. Kesim bölümü ise atölye gibi çalışıyor, sadece kesim için değil, eğitim için de geliniyor buraya. Ahmet Çoban, kesim atölyesi gibi kullanılan bölümde aynı zamanda eğitim ve konferans da vermek istiyordu, bu sebeple bu mekan değiştirilebilir olarak kurgulandı ve tüm kesim masaları mobil tasarlandı.

Salonun özel bir katı var; kanepe, televizyon ve playstation’ın olduğu ve Ahmet Çoban’ın evini yapar gibi tasarladığımız. Manikür bölümü ve makyaj bölümü ise birlikte yer alıyor. İkincil hizmetler de bu alanda.

Mevcut dış cepheyi koruduk ve tek renk kullanarak bütünlük sağladık. Bahçeye önem verdik, peyzajı dışarıda da keyifle zaman geçirilecek gibi düzenledik, bol bitki diktik. Böylece, yılın 8 ayı çıkıp rahatça vakit geçirilebilecek bir yer oldu burası. Bahçede ayrıca ahşap bir kutu yaptık. Kahve dükkanı gibi işleyen bu mekanda havanın iyi olduğu zamanlar müşteriler saç da kestirebiliyor, fön de çektirebiliyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: