Teknoloji Kubbesi

Eski bir üretim atölyesinden çalışma alanına dönüşen mekan, işlevine uygun atmosferi teknoloji ve grafik tasarımla kazanıyor.

Google Dome Levent sanayi bölgesinde, eskiden küçük bir imalat atölyesi olarak kullanılmış yüksek tavanlı bir mekan içerisinde tasarlandı. Studio Kamara tarafından işletilen mekanı Google’ın kiralaması üzerine yere; dijital reklam ajansları, reklam uzmanları, Google iş ortakları ve teknoloji tutkunlarına hizmet verecek şekilde işlev kazandırıldı. Konsepti belirleyen en önemli unsurlardan biri tabii ki Google'ın tüm dünyada yaygın olan neşeli ve hayal gücünü tetikleyen mekan anlayışı. Bu anlayış, çok renkliliğin ve teknolojinin bolca kullanılmasıyla tüm atmosferde kendini hissettiriyor.

fotoğraflar: bülend özden

Mekan dinlenme alanları, kafe bölümü, çalışma masaları ve toplantı odaları olarak bölümlendi. Google'ın yeni çıkan uygulamalarının deneyimleyenebileceği alanların mevcut olduğu mekanda, etkinliklerin yapılacağı 110 kişilik bir konferans salonu da tasarlandı. Toplantı odalarında İstanbul'un çeşitli simgesel bölgelerinden seçilerek kullanılan büyük boyutta görseller, photoshop efektleri kullanılarak grafik bir anlayışta odalara uygulandı, her toplantı odasında farklı bir Google logo rengi kullanıldı. Çalışma alanları insanların hayal gücünü artıran ilham verici bir atmosferde düzenlendi. Zeminde ve duvarlarda kullanılan beton dokular eski, sanayi tipi bir loft mekanı duygusunu amaçlıyor. Bu duygu içeride kullanılan renk ve teknolojiyle de Google'ın çalışma atmosferini oluşuyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: