Temalar Arası Akış

Rosan Bosch Studio'nun Kulturøen projesinde, kültürel etkinliklerin yapıldığı mekanın çevresiyle kurduğu iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen, temaya dayalı sergiler aracılığıyla kurgulanan tasarım, değişimin bir aracı olarak kullanılıyor.

Rosan Bosch Studio, farklı kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan iki ayrı kurumun yer aldığı KulturØen’in iç mekan tasarımını gerçekleştirdi. Danimarka’nın Middelfart kentinde konumlanan kültür yapısı, bünyesinde kütüphane, turizm ofisi, sinema ve kafenin yanı sıra konferans salonu ve bir restoranı da barındırıyor. Yeni iç mekan tasarımı tüm bu işlevlerin arasındaki bağlantıyı kuvvetlendirmek üzere gerçekleştirildi. Tasarım ve mekansal çözümler, temaya dayalı sergiler aracılığıyla kültürel etkinliklerin iletişimini organize eden çalışanlara ilham vermek için hayata geçirildi.

fotoğraflar: Kim Wendt

Gelecekte, KulturØen'deki kültürel deneyimler dinamik ve değişken bir yapıda olup ziyaretçilere de merkezde sunulan farklı heyecan verici deneyimler arasında kolayca gezinme imkanı oluşturulacak. Rosan Bosch Studio ekibi, yapıda canlı bir atmosfer yaratmak adına etkileşim olanakları pekiştirilmiş ve ilham sağlayan alanlar yaratmaya odaklanmış.

Tasarım kapsamında “Hazine sandıkları”, “Oasis”, “Dağ”, “Akvaryum”, “İlham Adası”, “Oyun Alanı” ve “Salyangoz Kabuğu” temalı alanlar merkezde yerini alıyor. Tasarımı, değişimi tetikleyen bir araç olarak ele alıp ilerleyen ekip, bu sayede merkezi, ziyaretçilerle ve bölge halkıyla iletişim kurma potansiyeli yüksek bir platform olarak kurguluyorlar.

Etiketler: