Tropikal Ev

Trika Evi, ana yapıdan yükseltilmiş çatısıyla iç mekana doğal ışıklandırma ve iklimlendirme sağlıyor. Tayland’da yer alan yapı, organik mimari yaklaşımıyla tasarlanmış.

Toprak ve bambuyu kullanarak organik mimarlık tasarımları yapan Chiangmai Life Construction (CLC) ekibi, doğal malzemeleri bugünün mimari yaklaşımıyla birleştirmeyi amaçlıyor. Hafif ve organik tasarımlar yapan mimari ofis, inşa tekniklerini modern tekniklerle güncelliyor. Estetik, kaliteli ve ekonomik konutlar üretmeyi amaçlayan CLC, tasarladığı Trika Evi’nde de aynı tasarım anlayışını güdüyor.

alberto cosi, sürdürülebilirlik,tayland,chiangmai life construction,trika evi,tropikal ev,organik mimari
fotoğraflar: alberto cosi

425 metrekarelik konut, beş yatak odası, beş banyo ve büyük bir oturma / yemek alanı içeriyor. Birbirlerine yarı açık yaşam alanlarıyla bağlanan mekanlar, havuz, mutfak ve kilerle birleşiyor. Ortak alan olarak kullanılan oturma ve yemek alanı, ortak kullanımlı bir de tuvalet içeriyor. Sürdürülebilir malzemelerle tasarlanan yapı, bambu çatıyla iç mekan iklimlendirmesini de güçlendiriyor. Çatı ile tuğla duvarlar arasında bırakılan boşluk, doğal iklimlendirme sağlarken bir yandan da izolasyon, yağmur koruması ve doğal aydınlanma sağlıyor. Tasarım ekibi, yapıyı iç ve dış mekandaki doğal elemanlarıyla tropikal bir barınak olarak nitelendiriyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: