Üç Merkez

Bülend Özden tarafından tasarlanan İstanbul; Maçka, Güneşli ve Ankara Ahlatlıbel’de konumlanan Avea merkez ofisleri sade ve yalın bir anlayışın izini sürüyor.

Ofislerin tasarımında, bir iletişim firmasına uygun olan teknolojik bir dil kullanıldı ve bu teknolojik dil, firmanın dinamik yapısı ile birleştirildi. Avea logosunda bulunan ve vurgulanması istenen çok renklilik tasarımda da kendini gösteriyor.

fotoğraflar: bülend özden

Maçka binasındaki toplantı odalarında yer alan renkli bölme duvarlar bu çeşitliliği yansıtıyor. Bodrum katta konumlanan ve modern geometrik çizgilerden esinlenilen kafe bölümü, güneş ışığı almamasına rağmen geniş beyaz yüzeyler ve renkli mobilyalardan dolayı mekanda ferahlığı sağlıyor. Mekanlarda kullanılan ana renkler dengeli bir şekilde ofis katlarına da dağılıyor. Bu sayede ofisin her bölümünde canlı ve dinamik bir yapı oluşuyor.

Ahlatlıbel merkez binasındaki orta avlu tasarımı, bütün katlara sıcak ve sükunet dolu bir atmosfer sağlıyor. Havuzdaki suyun akışı ve sedirli oturma alanları personelin çalışma stresini azaltmasına imkan veriyor. Orta avludaki bitkilendirme ve kademeli ahşap malzemeden yapılmış zemin dış mekan hissini uyandırıyor.

Güneşli merkez binasındaki hobi odası, personelin çalışma saatleri içerisinde rahatlamasını amaçlayan bir mekan. Bu alan personelin iş stresini atabileceği, çeşitli oyunlarla vakit geçirebileceği bir oda olarak tasarlandı. Zeminde kullanılan renkli karo halılar ise, firmanın logosundaki renkleri hatırlatıyor. Tasarımın ana kriterlerini; parlak lake renkli yüzeyler, alçıpan malzemeden yapılan geometrik formlar ve mekanda yer yer ahşabın kullanımı oluşturuyor.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL

İlgili İçerikler: