Unigen Yapı Malzemeleri

U Design ekibi tarafından tasarlanan Döhler Merkez Ofis İstanbul projesinde, zemin kaplamalarında Unigen’in Onto® yükseltilmiş döşeme sistemleri, IVC grubu Matrix® Looselay ve Dickson® Örgü Vinil ürün grupları tercih edildi.

Konforun ve prestijin öncelikli kılındığı toplantı alanları ve koridorlarda Dickson® örgü vinil koleksiyonları kullanılırken, açık ofis alanları ile temizlik ve bakım kolaylığının önemli olduğu laboratuvar alanlarında IVC grubu Matrix® uygulandı. Toplamda 1245 m2 IVC grubu Matrix® ve 800 m2 Dickson® örgü vinil, 600 m2 Onto yükseltilmiş döşeme sistemleri uygulandı. Projede ofis alanlarındaki kot farkı, kullanılan Onto® yükseltilmiş döşeme sistemleri ile çözülerek, sisteme kolay müdahale imkanı sağlanması için üzerinde sök-tak özelliğinde uygulanan Matrix Loose Lay kategori tercih edildi. Toplantı odaları ve sosyal alanlar Dickson örgü vinil koleksiyonunun Shape Lab serilerinden altıgen ve eşkenar dörtgen şekilleri tercih edilerek diğer mahallerden daha fazla öne çıkması sağlandı.

Dickson® örgü vinil zemin kaplamaları yürüme konforu, akustik performansı ve estetik çeşitliliği ile mekanlara bütün sıcaklığını ve görsel zarafetini taşıyor.

Dickson® koleksiyonları altı desen ve dört farklı şekilden oluşuyor. Çift renk iplik ve farklı dokuma şekilleri kullanarak ışığın yansıması ve desenlerin yerleşimine göre algıda değişiklik yaratan Shape Labs sayesinde, zeminler bir yaratıcılık alanına, yer döşemeleri ise bir tür sanata dönüşüyor.

www.unigen.com.tr

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL