Unigen Yapı Malzemeleri

Narsist Mimarlık, mimar Deniz Nar ve ekibi, tarafından tasarlanan DB Schenker Arkas ofis projesinin zemin kaplamalarında Unigen Yapı’nın çeşitli ürün grupları bir arada kullanıldı.

Projede mahaller arasındaki işlev farklılıkları zemin kaplama seçimlerinde, renk ve doku farklılıklarında yönlendirici oldu. Projenin tamamında hafifliği ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan, Onto® Maru yükseltilmiş döşeme sistemi tercih edildi. Ürün, dolgu malzemesi kullanılmadan, üç katmanlı galvaniz çelik levhanın birbirine perçinlenmesi ile üretilip %100 geri dönüştürülebilen dünyanın en hafif paneli. Aynı zamanda özel tasarım vidalı uygulama metodu ile sismik bir yükseltilmiş döşeme sistemi.

Yürüme konforu ve akustik değerlerin gözetildiği ofis alanlarında modulyss® karo halı koleksiyonlarından velur iplikli Cambridge serisi tercih edilerek, Schenker Arkas’ın kurumsal renkleri kırmızı, füme ve siyah bir arada kullanıldı. Yönetim kadrosunun bulunduğu mekanlarda modulyss® Handcraft koleksiyonundan Moss, Leaf, Willow serileri bir arada uygulandı. Sirkülasyon alanları IVC grubu Matrix loose lay, ahşap görünümlü PVC malzeme geçişleri ile özelleştirildi.

Sosyal alanarda moduleo Moods® alternatif görünümlü PVC tercih edilerek geometrik şekillerin enerjisi ile ahşabın sıcaklığı bir arada kullanıldı.

Unigen ticari tip zemin kaplamaları sektöründe, portföyündeki geniş ürün çeşitliliği ile seçkin projelerin çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

www.unigen.com.tr

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL