Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu için Açık Çağrı

Küratörlüğünü Hashim Sarkis’in yapacağı duyurulan ve 23 Mayıs - 29 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi kapsamında Türkiye Pavyonu’nda yer alacak serginin koordinasyonunu üstlenen İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), sergide yer alacak projenin belirlenmesi için iki aşamalı bir açık çağrı yaptığını duyurdu.

Bu yıl, proje geliştirme ve değerlendirme sürecini verimli kullanmak üzere ana serginin teması açıklanmadan önce çağrısı yayımlanan Türkiye Pavyonu’nun sergisi için mimarlığa yeni bakış açıları getirecek, yapılı çevreyi keşfetmek için yeni yöntemler sunacak önerileriyle küratörler, mimarlar, tasarımcılar, sanatçılar, tarihçiler ve araştırmacılar davet ediliyor.

Yer alacak projenin güçlü bir görsel anlatımı olmasının yanı sıra temanın anlaşılır ve erişilebilir olmasına dikkat edilmesi gerektiğinin belirtildiği İKSV’nin çağrısı içinde Türkiye’den bir ekip liderinin yer aldığı çokuluslu ekiplere açık. Seçici kurulun Aslı Çiçek, Ayşen Savaş, Ertuğ Uçar, Han Tümertekin ve Ippolito Pestellini Laparelli’den oluştuğu açık çağrının ilk aşaması için son başvuru tarihi 14 Haziran 2019.

Başvuru ve seçim sürecine dair detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL