XONE Seramik Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) tarafından düzenlenen “XONE-Seramik Tasarım Yarışması” ve “XONE-Seramik Tasarım Ödülleri” 3 Haziran Cuma akşamı gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Bu yıl 287 başvurunun gerçekleştiği organizasyonda tasarımcılar 5 ayrı kategoride değerlendirildi. Yarışma ve ödüllerde bu yıl jüri görevini Ece Ceylan Baba, Sertaç Ersayın, Erdem Akan, Levent Erden, Seyhan Özdemir, Can Yalman, Defne Koz, Mutlu Çilingiroğlu, Ömer Faruk Yakupoğlu ve Tolga Berkay üstlendiler.

chamaleon / deniz demirkanlı
luna /songül yener ve yusuf sedat uzuner
petek / orhan can uysal
eko / orhan can uysal
aquanit / seranit grup

XONE-Seramik Tasarım Yarışması’nın, “Seramik Kaplama Malzemeleri Kategorisi”nde, “Chamaleon” adlı tasarımıyla Deniz Demirkanlı, “Seramik Sağlık Gereçleri Kategorisi”nde “Luna” adlı çalışmalarıyla Songül Yener ve Yusuf Sedat Uzuner birinciliğe layık görüldü. XONE-Seramik Tasarım Ödülleri’ndeyse “Seramik Kaplama Malzemeleri Fikir Kategorisi”nde “Petek” adlı tasarımıyla “Gold XONE” ödülünü kazanan Orhan Can Uysal, yine “Seramik Sağlık Gereçleri Fikir Kategorisi”nde “Eko” adlı projesiyle “Silver XONE” almayı başardı. “Seramik Kaplama Malzemeleri Kurumsal Kategori”de ise “Gold XONE” ödülünü, “Aquanit” adlı projeleriyle Seranit Grup kazandı.

Seramik Tasarım Grubu’nun 2013 yılından bu yana düzenlediği Seramik Tasarım Yarışması’nın kapsamı, küresel bir marka olma hedefi doğrultusunda, 2016 yılı itibariyle kimliği yenilenerek genişletildi. XONE-Seramik Tasarım Yarışması ve XONE-Seramik Tasarım Ödülleri adıyla ve yeni logo altında, geleceğin tasarımcıları sektörle buluşturulmaya devam ediliyor. Yeni marka adı XONE, yarışmanın özgünlüğüne, seçilen işlerin “tek ve tam aranan” olduğuna vurgu yapmak için İngilizce “Exactly One” teriminden yola çıkıldı.

Etiketler: