Yazın Ritmini Yakalayan Mekan

Yaz döneminde kullanılmak üzere bir etkinlik alanı olarak tasarlanan proje, üçgen formunu takip eden çizgilerin oluşturduğu alanla dinamik bir atmosfer yaratıyor.

Bar olarak tasarlanan strüktür İngiliz mimar Howard Miller ve mobilya tasarımcısı Hugh Miller kardeşler tarafından 3 ay içinde tasarlanması ve üretilmesi gereken bir proje olarak hazırlanmış. Eskiden sanayi bölgesi olarak kullanılan şu an ise yaratıcı endüstrinin kalbi haline gelmiş Baltic Triangle yapıları arasına yerleştirilen proje, hem çevredeki binaların formlarından ve hem de bölgenin adından esinleniyor. Ana strüktür ve tüm tamamlayıcılar üçgen çizgilerden oluşan tasarımlardan oluşuyor.

fotoğraflar: h. miller bros.

Eklemlenen üç bölümden oluşan örtünün zigzagları, tam arkasında kalan tuğla yapıların çatı çizgilerini taklit ediyor. Örtünün altında kalan iki bölüm bar alanı olarak kullanılırken, bir bölüm de DJ kabini olarak ayrılmış. Üst örtü, dört ayaklı A formundaki kalaslar üzerine oturtulmuş. Geometrinin verdiği çerçevelerden yararlanılarak ayaklar arasında kalan bölümler de masa ve bank olarak değerlendirilmiş. Yapının bütün parçaları tasarımcıların kendi atölyelerinde üretilmiş ve daha sonra proje alanında sadece 3 günde birleştirilmiş. Mekanda kullanılan mobilyalar da projeye özel olarak ve aynı malzemeden üretilmiş.

Etiketler:

Ne düşünüyorsunuz?

0 yorum TARTIŞMAYA KATIL