Abonelik Koşulları

XXI Mimarlık Tasarım Mekan Dergisi yılda 10 sayı (Temmuz-Ağustos ve Aralık-Ocak tek sayı) olarak yayımlanmaktadır.

Süreli yayınlarımız için abonelik siparişinizi her ayın 25'ine kadar verdiğiniz taktirde aboneliğiniz takip eden ay başlar. Ayın 25'inden sonra verilen siparişlerde, abonelik bir sonraki ay başlar.

Adres ve üyelik bilgilerinizi internet sitemizden veya abone hizmetlerini arayarak güncelleyebilirsiniz. Bir sonraki derginizin yeni adresinize gelebilmesi için adres güncelleme başvurunuzu en geç ayın 20'sine kadar yapmanız gerekmektedir.

Ödemenize dair faturanız, fatura adresinize postalanacaktır.

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Puna Yayın sorumlu değildir.

Dergileriniz adresinize anlaşmalı bir kurye şirketi aracılığıyla mesai saatleri içerisinde ve imza karşılığı teslim edilmektedir. Derginizin size daha kolay ve hızlı ulaşması için mesai saatleri içerisinde bulunduğunuz bir teslim adresi belirtmeniz gerekmektedir.

Satın aldığınız ürünlerde baskı hatası olması ya da hasarlı teslim edilmesi halinde; teslimatı takiben 7 gün içinde, [email protected] adresinden bize ulaşarak durumu bildirdiğiniz takdirde, ürün yenisi ile değiştirilecektir.

Puna Yayın iade/iptal işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket etmektedir. Buna göre süreli yayın aboneliğinizi, yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde iptal ettirebilirsiniz. Aboneliğinize son verme isteğiniz; aylık yayınlarda bir ay sonra yürürlüğe girer. İptalinize istinaden, ödediğiniz toplam abonelik bedelinin kaç sayıyı kapsadığı göz önüne alınarak her bir sayının abonelik birim fiyatı hesaplanır, aldığınız sayıların toplam fiyatı, abonelik ödemenizden düşülür. Geri kalan para size iade edilir.

Abonelik talebinizi onaylamanızla beraber aboneliğin yürürlüğe girdiği tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

Puna Yayın abonelik sisteminden internet veya telefon aracılığıyla alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.